У Раді Європи закликають до якнайшвидшого розслідування вбивства Бабченка
У Раді Європи закликають до якнайшвидшого розслідування вбивства Бабченка
Про це повідомляється на сайті Ради Європи.
«Учора ввечері в Києві вбито видатного російського журналіст Аркадія Бабченка. Рада Європи рішуче засуджує цей жорстокий акт. Він повинен бути повністю розслідуваний, а виконавці швидко притягнуті до відповідальності. Напади на журналістів та свободу слова у Європі зростають. Ми повинні зробити все можливе, щоб зупинити цю тенденцію, яка є небезпечною для демократії», – повідомив він.
Нагадаємо, 29 травня увечері в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. Від отриманого поранення він помер у машині «швидкої допомоги».
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство» (ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України). Слідство розглядає дві версії: професійна діяльність і громадянська позиція. Згодом поліція оприлюднила фоторобот підозрюваного у вбивстві журналіста.
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що однією з версій будуть дії російських спецслужб. Заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв висловив думку, що це суто терористичне вбивство, здійснене на замовлення Російської Федерації.
Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу щодо вбивства Аркадія Бабченка, який є громадянином РФ.
Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір закликав українську владу провести негайне і повне розслідування цього вбивства.
Російська «Новая газета» проведе власне журналістське розслідування вбивства Аркадія Бабченка, який у минулому був воєнним кореспондентом «Новой газеты».
Міжнародна неурядова організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ) закликала українську владу розслідувати вбивство Аркадія Бабченка.
Українські журналісти взялися за ідентифікацію камер спостереження у Дніпровському районі Києва, де було вбито журналіста Аркадія Бабченка.
Згодом активісти на журналісти анонсували проведення у Києві акцій через вбивство журналіста Аркадія Бабченка.
Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що вбивство журналіста Аркадія Бабченка – це замах на свободу та правду
30 травня біля будівлі телеканалу ATR представники ЗМІ вшанували пам'ять журналіста Аркадія Бабченка. Також кілька журналістів і медійників пікетували посольство Російської Федерації.
Радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко заявив, що однією з основних версій вбивства журналіста Аркадія Бабченка у Києві є його професійна діяльність.
Експерт-кримінолог Анна Маляр повідомила, що у журналіста стріляв професійний кілер.