«Репортери без кордонів» закликають Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства Бабченка

«Репортери без кордонів» закликають Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства Бабченка

30 Травня 2018
2436

«Репортери без кордонів» закликають Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства Бабченка

2436
Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликає Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, щоб справа була розслідувана якомога швидше.
«Репортери без кордонів» закликають Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства Бабченка
«Репортери без кордонів» закликають Україну та Росію співпрацювати в розслідуванні вбивства Бабченка

Відповідну заяву RSF поширили 30 травня.

«Ми просимо українську владу гарантувати повне й незалежне розслідування, яке проллє світло на це вбивство. Україна та Росія мають відреагувати на цей жахливий злочин співпрацею замість ведення небезпечної інформаційної війни. Співпраця між двома країнами буде тестом їхнього відвертого зобов’язання встановити правду», – сказав генеральний секретар RSF Крістоф Делуар (Christophe Deloire).

«Репортери без кордонів» нагадують, що Аркадій Бабченко був критиком російської влади з моменту анексії Криму у 2014 році, часто в соцмережах отримував погрози смертю. Остерігаючись за свою безпеку, після того як російські державні телеканали запустили кампанію проти нього, він виїхав до Праги в лютому 2017 року, проте через кілька місяців переїхав до Києва та із жовтня 2017 року став ведучим телепрограми на телеканалі ATR.

Нагадаємо, 29 травня увечері в Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка, який жив і працював в Україні. Від отриманого поранення він помер у машині «швидкої допомоги».

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство» (ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України). Слідство розглядає дві версії: професійна діяльність і громадянська позиція. Згодом поліція оприлюднила фоторобот підозрюваного у вбивстві журналіста.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що однією з версій будуть дії російських спецслужб. Заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв висловив думку, що це суто терористичне вбивство, здійснене на замовлення Російської Федерації.

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу щодо вбивства Аркадія Бабченка, який є громадянином РФ.

Російська «Новая газета» проведе власне журналістське розслідування вбивства Аркадія Бабченка, який у минулому був воєнним кореспондентом «Новой газеты».

Українські журналісти взялися за ідентифікацію камер спостереження у Дніпровському районі Києва, де було вбито журналіста Аркадія Бабченка.

Згодом активісти на журналісти анонсували проведення у Києві акцій через вбивство журналіста Аркадія Бабченка.

Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, представництво Європейського Союзу в Україні, міжнародні неурядові організації «Комітет захисту журналістів» (CPJ), Freedom House, «Репортери без кордонів» закликали українську владу розслідувати це вбивство.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що вбивство журналіста Аркадія Бабченка – це замах на свободу та правду.

30 травня біля будівлі телеканалу ATR представники ЗМІ вшанували пам'ять журналіста Аркадія Бабченка. Також кілька журналістів і медійників пікетували посольство Російської Федерації.

Радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко заявив, що однією з основних версій вбивства журналіста Аркадія Бабченка у Києві є його професійна діяльність.

Експерт-кримінолог Анна Маляр повідомила, що у журналіста стріляв професійний кілер.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2436
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду