Крисін прибув до суду без адвоката. Розгляд апеляції щодо умовного вироку призначено на 2 квітня

Крисін прибув до суду без адвоката. Розгляд апеляції щодо умовного вироку призначено на 2 квітня

19 Березня 2018
1645
19 Березня 2018
14:50

Крисін прибув до суду без адвоката. Розгляд апеляції щодо умовного вироку призначено на 2 квітня

1645
19 березня Юрій Крисін без адвоката прибув до Апеляційного суду Києва, де мав відбутися розгляд апеляції щодо його умовного вироку за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (напад на журналіста В’ячеслава Веремія, який загинув у лютому 2014 року). Суд зобов’язав Крисіна якнайшвидше ознайомитись з матеріалами справи та знайти собі адвоката до 2 квітня
Крисін прибув до суду без адвоката. Розгляд апеляції щодо умовного вироку призначено на 2 квітня
Крисін прибув до суду без адвоката. Розгляд апеляції щодо умовного вироку призначено на 2 квітня

У суді Юрій Крисін не зміг пояснити, чому не прийшов на попереднє засідання, яке мало відбутися 1 березня. Він сказав, що не отримував повідомлень про те, що йде апеляційний процес і зазначив що наразі не має адвоката. Прокурор Генеральної прокуратури України Олексій Донськой зауважив, що паралельно йде розгляд ще одного кримінального провадження, де Крисін має трьох адвокатів.

Адвокат потерпілої сторони нагадав суду, що 1 березня до суду надійшла телефонограма від адвоката Крисіна з проханням перенести дату розгляду справи. Суд зауваження прийняв до уваги і Крисіну вручили документи щодо процесу.

Адвокат Євгенія Закревська зауважила, що «підсудний зловживає своїми процесуальними правами».

Матір вбитого журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія під час засідання розплакалася та зазначила, що «ходить по судах чотири роки» і попростила прискорити розгляд справи. 

Суд відповів, що має слідувати процесуальним нормам та зобов’язав Крисіна якнайшвидше ознайомитись з матеріалами справи, знайти адвоката і призначив дату наступного засідання на 14:00 2 квітня.

Присутні в залі суду кричали: «Крисіна на нари!».

Нагадаємо, журналіста В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч проти 19 лютого 2014 року. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити залізними прутами, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення. 

Шевченківський районний суд Києва 22 грудня визнав винним фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна – йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Генеральна прокуратура наполягала на шести роках позбавлення волі для Юрія Крисіна, який бив журналіста. Крисін визнав себе винним у хуліганстві.

Після цього медійники та правозахисники виступили із заявою, у якій наполягають на повному та об’єктивному дослідженні справи Крисіна.

З 17 по 29 січня до Апеляційного суду міста Києва надійшло чотири апеляційних скарги щодо вироку засудженого.

26 лютого ЗМІ повідомили про те, що причетний до убивства журналіста Крисін перебуває в дитячому відділенні вад серця в Інституті серця. Активісти вівдідали обвинуваченого та облили його зеленкою. Міністерство охорони здоров’я України звернулося до директора ДУ «Інститут серця МОЗ України» Бориса Тодурова з проханням надати пояснення чи відповідає дійсності інформація, що в дитячому відділенні Інституту серця перебуває дорослий пацієнт. За словами пана Тодурова, Крисін звернувся до Інституту серця зі скаргами на болі в серці, а вільні місця на той час були лише у дитячому відділенні.

1 березня Юрій Крисін не з’явився до Апеляційного суду Києва, де мав відбутися розгляд апеляції щодо його умовного вироку за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (напад на журналіста В’ячеслава Веремія, який загинув у лютому 2014 року). Суд вирішив перенести засідання на 19 березня та застосувати щодо Крисіна привід (примусову доставку).

Фото: "Главком"

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1645
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду