На Волині за скаргою активіста відкрито касаційне провадження по доступу до інформації
На Волині за скаргою активіста відкрито касаційне провадження по доступу до інформації
Про це повідомляє «Доступ до правди».
У суді проти облради активіст намагався довести, що чиновники порушили ЗУ «Про доступ до публічної інформації» в частині термінів оприлюднення рішень, а отже, її рішення щодо здачі в оренду лісових угідь Цуманської пущі є незаконними. Суд і першої, і другої інстанції став на сторону облради.
«Наша вимога проста – просимо суд скасувати скандальні рішення облради від 12 квітня 2017 року, якими вона «порізала» територію Цуманської пущі і віддала їх двом так званим ГО-шкам під мисливські угіддя», - говорить Михайло Шелеп.
«Доступ до правди» повідомляє, що проект рішення по Цуманській пущі облрада оприлюднила за 10 днів перед прийняттям і нагадує, що згідно з п. 12 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
Юридичну підтримку справі здійснює Центр демократії і верховенства права.
Нагадаємо, офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав 614 протоколів на посадових осіб органів державної влади й органів місцевого самоврядування за порушення права на доступ до інформації й права на звернення у 2017 році. Всі протоколи й матеріали справ були спрямовані в місцеві суди для подальшого розгляду.
За даними дослідження ІМІ, у 2017 році на неокупованій території України зафіксовано 276 випадки порушень свободи слова.
Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюкповідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у 2017 році року вдвічі.