У Мінську активісти провели вечір підтримки Олега Сенцова
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Прийшли на зустріч близько ста осіб – переважно активісти опозиції, правозахисники, студенти.
«Українська культура і мистецтво для мене завжди були джерелом свободи. До Києва, Львова та Ужгорода я приїздив за повітрям свободи. Цим повітрям була пронизана уся багаторічна традиція українського року, історії кінорежисерів Іллєнка та Параджанова, що було символом спротиву радянському пригніченню культури. Цей опір тепер продовжується творчістю Олега Сенцова», – розказав ініціатор заходу, білоруський кінокритик Максим Жбанков.
На вечорі солідарності з Сенцовим присутнім продемонстрували його фільм «Гамер».
Активістка ініціативи «РосУзник» Яна Гончарова, яка веде переписку з Олегом Сенцовим, закликала писати листи йому та іншим в’язням Кремля.
«Дуже важливо писати листи, у них в тюрмах немає нічого, у них немає емоцій, їм не дозволені навіть кольорові олівці, і листи для них - єдине джерело емоцій. Головне в листуванні – те, що треба навчитися не боятися. Про це Олег Сенцов говорив на суді в останньому слові. Треба протистояти тиску, тому що він починається з невідомого нам українського режисера, а закінчується нашими друзями і сусідами», – сказала паніГончарова.
Нагадаємо, акцію влаштували білоруський ПЕН-центр, мінський культурний центр «Корпус» і російська ініціатива «РосУзнік» в рамках всесвітнього Дня опору російської агресії в Криму, до якого були приурочені акції Міжнародного ПЕН-центру на підтримку Олега Сенцова у всьому світі.
Нагадаємо, кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченка затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.
За повідомленнями, стан здоров’я Олега Сенцова в колонії на Ямалі різко погіршився: перебуваючи у російських колоніях, він сильно схуд, погано харчувався, у нього почалися проблеми із серцем.
Фото: «Радіо Свобода»