Кримському журналісту Семені запропонували стати членом журі премії імені Сахарова

Кримському журналісту Семені запропонували стати членом журі премії імені Сахарова

31 Січня 2018
1153

Кримському журналісту Семені запропонували стати членом журі премії імені Сахарова

1153
Кримському журналісту Миколі Семені, якого російська влада півострова засудила за сепаратизм, запропонували стати членом журі премії імені правозахисника Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок».
Кримському журналісту Семені запропонували стати членом журі премії імені Сахарова
Кримському журналісту Семені запропонували стати членом журі премії імені Сахарова

Про це «Крим.Реалії» повідомив засновник премії, підприємець і правозахисник Гельсінкської групи Петро Вінс.

«Ми зробили пропозицію Миколі Семені, але він перебуває під слідством. Йому не можна два роки займатися громадською діяльністю. Він повинен порадитися з адвокатами. Якщо вони скажуть, що він може стати членом журі, тоді – так», – сказав Вінс.

За його словами, якщо адвокати не дозволять Семені стати «робочим членом журі», то йому запропонують стати «почесним членом журі».

Раніше стало відомо, що кримському журналістові Миколі Семені, а також проекту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» вручили ордени «За мужність» імені Андрія Сахарова, що вручають «сучасним публіцистам, які стоять на стороні правди».

Як повідомляв «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.

22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.

18 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирокжурналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону займатися публічною діяльністю два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду. 

Захист журналіста готує щодо рішення підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Миколі Семені вирок.

Міністерство інформаційної політики України планує перекласти книгу кримського журналіста Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014-2016» англійською мовою.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1153
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду