Журналіста Миколу Семену і проект «Крим.Реалії» нагородили орденами «За мужність» імені Сахарова
Журналіста Миколу Семену і проект «Крим.Реалії» нагородили орденами «За мужність» імені Сахарова
Церемонія нагородження відбулась у Києві 31 січня, повідомляє «Крим.Реалії».
«Від імені Миколи Семени хочу подякувати нашим російським друзям. Для нього дуже важливо, що за його слова, що Крим – це Україна, його нагороджують російські друзі... Ця нагорода, яка адресована Крим.Реалії – це нагорода журналістів, які працюють в Криму в дуже складних умовах, коли кожен день за тобою можуть прийти. Для них дуже важливо, що їхню працю цінують», – сказав керівник проекту «Крим.Реалії» Володимир Притула.
Премія імені Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок» заснована в 2001 році підприємцем і правозахисником Гельсінської групи Петром Вінсом як подяка Сахарову за підтримку під час переслідування радянським режимом його сім'ї. У 2017 році з ініціативи організаторів для «справжніх борців» за правду було створено орден «За мужність».
Довгий час журі конкурсу очолював президент Фонду захисту гласності Олексій Симонов, а цього року його змінив керівник Фонду захисту прав людини Гаррі Каспаров. Серед членів журі – письменники Володимир Войнович, Світлана Алексієвич, політолог Лілія Шевцова.
У грудні 2017 року засуджений російською владою кримський журналіст Микола Семена був нагороджений медаллю «Будівничий України» Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
Як повідомляв «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
22 вересня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Журналісту призначено покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
18 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму пом'якшив вирокжурналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону займатися публічною діяльністю два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.
Захист журналіста готує щодо рішення підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Миколі Семені вирок.
Міністерство інформаційної політики України планує перекласти книгу кримського журналіста Миколи Семени «Кримський репортаж. Хроніки окупації Криму 2014-2016» англійською мовою.