14:51
Вівторок, 24 Жовтня 2017

Журналісти у висвітленні харківської трагедії порушили етичні принципи – КЖЕ

Голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов вважає, що поведінка співробітників ЗМІ порушила етичні принципи журналістики в тому, що стосується показу кривавих подробиць трагедії.
Журналісти у висвітленні харківської трагедії порушили етичні принципи – КЖЕ
Журналісти у висвітленні харківської трагедії порушили етичні принципи – КЖЕ

У Комісії з журналістської етики погодилися з постановкою питання «Детектором медіа» у матеріалі «ДТП в Харкові: що не так робили ЗМІ з точки зору журналістської етики» і відзначили, що багато інтернет-ресурсів оприлюднили найбільш шокуючі фото та відео, не намагаючись закрити тіла загиблих чи кров, що ллється з їхніх тіл.

«Вважаю, що непрофесійною є поведінка працівників ЗМІ щодо розповіді про харківську трагедію на Сумській. Ця поведінка порушила етичні принципи журналістики там, де стосується показу кривавих подробиць трагедії», - наголошує голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов

Комісія з журналістської етики звертає увагу, що у деяких випадках занадто поспішно було визначено людину, відповідальну за трагедію. Були також зневажливі стереотипного характеру висловлювання на кшталт «дівчина-мажор». Крім того, «презумпція винуватості» була виражена у настроєності повідомлень про те, що водій одного з автомобілей був службововою особою СБУ.

«Усе це шкодило і шкодить аналізу фону і передісторії трагедії, а також усвідомленню суспільством логіки дальшого розвитку подій. На мою думку, у тому, як деякими ЗМІ було повідомлено про цю трагедію, яскраво виявилась тенденція до конвергенції методів роботи засобів масової інформації та соціальних мереж», - підкреслює Андрій Куликов.

Комісія з журналістської етики радить у всіх чутливих випадках керуватися Кодексом етики українського журналіста, а також звертатися до Комісії по роз'яснення чи пораду.

Нагадаємо, 18 жовтня у Харкові сталося ДТП, коли Lexus вилетів на тротуар і вбив п’ятьох та поранив шістьох пішоходів. Цю новину поширили практично усі українські медіа.

Фото: Styler - РБК-Украина

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1566
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop