Ірина Геращенко порадила ОБСЄ, яка переживає через російську пропагандистку, згадати про українських політв'язнів Кремля
Ірина Геращенко порадила ОБСЄ, яка переживає через російську пропагандистку, згадати про українських політв'язнів Кремля
Про це Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в Facebook.
«Я готую звернення до омбудсмена Лутковської з проханням відреагувати на це порушення прав людини, до ОБСЄ - вони так переживають за видворену російську пропагандистку, то, може, згадають й про українців - політв'язнів Кремля, серед яких студенти без права на навчання, режисери без права на екстрадицію, журналісти без права на звільнення», - повідомила перший віце-спікер ВРУ.
За словами пані Ірини, попри те, що російське законодавство дозволяє ув'язненим навчатися заочно і дистанційно, Кольченку відмовили в його праві на освіту через те, що ТНУ нібито не має в РФ акредитації.
Ректор ТНУ обурений тим, що «хлопцю, в якого окупанти забрали малу Батьківщину - Крим, якого за надуманими звинуваченнями посадили до російської тюрми, не дають права вчитися», розповіла Ірина Геращенко. Водночас вона переконана, що жоден акредитований в РФ виш «не візьме до себе на дистанційне навчання політв'язня».
Як повідомляв «Детектор Медіа», журналістку російського «Первого канала» Анну Курбатову 30 серпня примусово вислали з України із забороною в’їзду на три роки.
Після цього представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір звернувся до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна та висловив стурбованість практикою України щодо затримання і депортації іноземних журналістів.
Як відомо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд дав 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.