За злочини проти журналістів з початку року відкрито 149 справ, з яких 14 передано до суду – ГПУ

За злочини проти журналістів з початку року відкрито 149 справ, з яких 14 передано до суду – ГПУ

21 Серпня 2017
4740

За злочини проти журналістів з початку року відкрито 149 справ, з яких 14 передано до суду – ГПУ

4740
З січня по липень 2017 року, за даними Генеральної прокуратури України (ГПУ), зареєстровано загалом 149 кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених стосовно працівників ЗМІ. З них 14 кримінальних проваджень (з урахуванням кримінальних проваджень щодо правопорушень минулих років) були передані до суду
За злочини проти журналістів з початку року відкрито 149 справ, з яких 14 передано до суду – ГПУ
За злочини проти журналістів з початку року відкрито 149 справ, з яких 14 передано до суду – ГПУ

Інформацію щодо стану розслідування злочинів, пов’язаних з перешкоджанням професійній діяльності журналістів у 2017 році надала Інституту масової інформації (ІМІ) уповноважена особа ГПУ, повідомляє ІМІ.

Зокрема, серед проваджень, які були розслідувані правоохоронними органами і передані до суду з початку року:

13 кримінальних проваджень було розслідувано за статтею 171 ККУ («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») та 1 справа за статтею 345-1 («Погроза або насильство щодо журналіста»).

Окрім того, з початку 2017 року правоохоронці зареєстрували 113 кримінальних правопорушень за статтею 171 («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів») Кримінального кодексу України, з яких 35 були закриті; 30 кримінальних проваджень за статтею 345-1 («Погроза або насильство щодо журналіста») ККУ, з яких 4 закрито; 5 кримінальних проваджень за статтею 347-1 («Умисне знищення або пошкодження майна журналіста») ККУ. Також правоохоронні органи зареєстрували 1 кримінальне провадження за статтею 348-1 («Посягання на життя журналіста»).

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк, вважає, що потрібно активізувати розслідування злочинів проти журналістів.

«Як мінімум, потрібно провести публічне засідання робочої групи при Адміністрації Президента з питань безпеки журналістів, наприклад до Дня пам’яті загиблих журналістів 16 вересня. Окрім того, є питання щодо розслідування вбивства Павла Шеремета, та досі непокараних нападників на журналістів під час подій Майдану у 2013-2014 роках (за даними ІМІ, тоді постраждало 206 журналістів)», – сказала пані Романюк.

Окрім того, медіа-юрист ІМІ Роман Головенко звертає увагу, що кількість відкритих кримінальних проваджень не означає, що всі їх буде передано до суду.

«За КПК, провадження відкривається за будь-якою заявою про злочин, навіть і фактологічно безпідставною. Але ця норма правоохоронними органами виконується не завжди (іноді заяви про злочин розглядаються за ЗУ Про звернення громадян, а не за КПК), тому можна вважати, що звернень у правоохоронні органи було насправді більше, аніж зареєстровано проваджень», – сказав пан Головенко.

Нагадаємо, за даними ГПУ протягом 2016 року правоохоронні органи з урахуванням минулих років направили до суду 31 обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних відносно журналістів, у 2015 році було передано до суду 11 кримінальних проваджень за 171 статтею ККУ.

У липні ІМІ зафіксував найбільшу кількість побиттів журналістів, що сталися з початку року в Україні.

 

Фото: dailypost.ng

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4740
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду