11:01
Середа, 21 Червня 2017

Перелік репресованих Росією журналістів пропонується доповнити іменами двох кримчан

На конференції ОБСЄ у Відні запропоновано прирівняти до журналістів, постраждалих від репресій Росії, заарештованих аналітиків севастопольського центру «Номос» Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова
Перелік репресованих Росією журналістів пропонується доповнити іменами двох кримчан
Перелік репресованих Росією журналістів пропонується доповнити іменами двох кримчан

Під час конференції ОБСЄ «Свобода слова в умовах нестабільності», яка пройшла у Відні, український журналіст, медіаексперт і модератор заходу Юрій Луканов запропонував додати до переліку репресованих журналістів кримських аналітиків Дмитра Штиблікова та Олексія Бессарабова.

«До всіх відомих журналістів, які переслідуються Росією, треба додати ще два імені – Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова – аналітиків севастопольського центру «Номос», - сказав пан Луканов. Їх заарештували. Якщо раніше журналістів звинувачували в закликах до порушення територіальної цілісності Росії, то тепер звинувачують у терористичній діяльності. Вони можуть отримати десять років і більше».

«Членів диверсійно-терористичної групи головного управління розвідки Міністерства оборони України» Дмитра Штиблікова, Олексія Бессарабова і Володимира Дудку затримали в Севастополі 9 листопада 2016 року, нагадують Крим.Реалії

Дмитро Штибліков і Олексій Бессарабов до 2014 року працювали військовими експертами в севастопольському центрі «Номос». Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, в минулому – капітан корабля радіоелектронної розвідки.

У Службі безпеки України заявили, що затримані в Криму громадяни України не є ані співробітниками, ані контактерами з боку СБУ.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор Медіа», на конференції ОБСЄ «Свобода слова в умовах нестабільності», що відбулась у Відні 19-20 червня, було зокрема представлено доповідь про системну боротьбу зі свободою слова на анексованому Росією півострові, а також список ворогів свободи слова в Криму.

Нагадаємо, на конференції ОБСЄ Сергій Томіленко також закликав представників міжнародного співтовариства, дипломатів, правозахисників підтримати зниклого донецького журналіста Станіслава Асєєва, який писав під псевдонімом Станіслав Васін, а також проявити солідарність з українськими журналістами Миколою Семеною та Романом Сущенко.

Під час конференції ОБСЄ Мар'яна Беца розповіла про утиски свободи слова Росією в анексованому Криму і на Донбасі та закликала Росію припинити переслідування українських журналістів Миколи Семени і Романа Сущенка.

Журналістка ВВС Кейт Ейді наголосила на недобросовісній роботі медіа, поширенні фейків та дала колегам професійні поради.

Керівник севастопольської організації Спілки журналістів Росії Сергій Горбачов натомість намагався спростувати факти утиску свободи слова в Криму і довести, що в анесованому Криму немає проблем в цій сфері.

На фото: Дмитро Штибліков

Фото: Vlada.io

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
422
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop