Засідання у справі журналіста Миколи Семени перенесли на 21 червня
Засідання у справі журналіста Миколи Семени перенесли на 21 червня
Про це повідомляє сайт «Крим.Реалії».
Очікується, що на черговому засіданні сторона захисту почне представляти свої докази.
Микола Семена зазначив, що сподівається, що на цьому етапі вдасться перевести судовий процес із політичного у правове русло.
«Поки що звинувачення утримує процес у політичному руслі. Кожне «звинувачення» й кожен «доказ», який вони виставляють, має певний політичний відтінок. Тому наше завдання при переході на нову стадію суду полягає в тому, щоб перевести цю дискусію у правове русло. І щоб аргументація йшла виключно на основі закону, а не політичних міркувань», – сказав він.
За словами журналіста, захист аргументуватиме свою позицію змістом статті, за яку переслідують Семену.
«Будемо аргументувати саме тим, що це була думка, що, згідно з 29 статті Конституції Російської Федерації має право висловити будь-яка людина й тим, що це йшла світова дискусія щодо статусу Криму», – додав журналіст.
Раніше адвокат українського журналіста Миколи Семени Еміль Курбедінов сказав, що сподівається на умовний термін для свого підзахисного в підконтрольному Росії суді в окупованому Криму. Зараз сторона захисту у справі готує матеріали для позову до Європейського суду з прав людини.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу протии позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільненняКриму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.
18 квітня відбулося чергове засідання у кримінальній справі Семени. На допит з'явився лише один свідок – Юлія Кожем'якіна, яка розповіла, що була понятою під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин цього огляду публікації.
Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Росії припинити переслідування журналістів в окупованому Криму.
Фото: «Крим.Реалії»