Ім'я Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ внесено до Меморіалу журналістам у США

Ім'я Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ внесено до Меморіалу журналістам у США

6 Червня 2017
1370

Ім'я Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ внесено до Меморіалу журналістам у США

1370
Ім'я українського журналіста Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ з усього світу внесено у Меморіал журналістам у Музеї новин Newseum у Вашингтоні
Ім'я Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ внесено до Меморіалу журналістам у США
Ім'я Павла Шеремета та ще 13-ти представників ЗМІ внесено до Меморіалу журналістам у США

Про це повідомляється на сайті Newseum.

Медійників, які загинули при виконанні професійного обов'язку, додали до списку вчора, 5 червня 2017 року, у річницю смерті американського фотокореспондента Девід Гілкі, який загинув у Афганістані.  Разом із ним увічнили ім'я його колеги, який також загинув в Афганістані, імена чотирьох журналістів, які загинули в Сирії, двох, які загинули в Іраку, а також по одному загиблому у Лівії, Сомалі, Бразилії, Мексиці, Індії та Україні.

Ім’я Павла Шеремета внесено у меморіал як журналіста «Української правди» і «Радио Вести».  

 «Минулоріч журналісти зіткнулися  з безпрецедентною небезпекою, оскільки часто прагнули повідомляти новини у країнах, де свобода преси перебуває під загрозою або де її не існує. Журналісти, імена яких внесено до Меморіалу, склали життя у зусиллях служити суспільству. Багато хто з журналістів продовжує працювати після того, як зазнав нападу або стикнувся із погрозами смерті», – сказав виконавчий директор Інституту соціокультурного різноманіття при Інституті Музею новин Джин Полісінскі.

До меморіалу загалом внесено 2305 представників ЗМІ з усього світу. 

Як повідомляв «Детектор медіа», 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув  український журналіст Павло Шеремет.

Тоді генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». 

4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1370
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду