Сюмар закликає силовиків довести до кінця розслідування вбивств Гонгадзе та Шеремета

Сюмар закликає силовиків довести до кінця розслідування вбивств Гонгадзе та Шеремета

6 Червня 2017
1454

Сюмар закликає силовиків довести до кінця розслідування вбивств Гонгадзе та Шеремета

1454
Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар закликає силовиків завершити розслідування резонансних справ про убивства журналістів та інші злочини проти представників ЗМІ
Сюмар закликає силовиків довести до кінця розслідування вбивств Гонгадзе та Шеремета
Сюмар закликає силовиків довести до кінця розслідування вбивств Гонгадзе та Шеремета

Про це вона сказала 6 червня, в День журналіста, на засіданні погоджувальної ради, повідомляє «Українська правда».

«Дуже болюче питання – питання безпеки та безкарності за злочини проти українських журналістів. Я сьогодні хочу звернутися до керівників силових структур і закликати довести до кінця справи, які були символами для журналістської спільноти: справу Гонгадзе, в якій однозначно треба назвати замовника, і він має потрапити на лаву підсудних. Прозвітувати про хід і завершити розслідування у справі Павла Шеремета та по цілій низці злочинів проти журналістів», – сказала пані Сюмар.

Вона наголосила, що «без розслідування цих справ ми сьогодні не будемо мати довіри ні журналістської спільноти, ні цілого суспільства».

За словами пані Сюмар, це буде найкращим привітанням до Дня журналіста, який відзначається сьогодні, 6 червня.

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

6 січня 2017 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва.

Як повідомляв «Детектор медіа», 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув  український журналіст Павло Шеремет. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

За півроку з дня загибелі Павла Шеремета слідство не встановило ані вбивць, ані замовників, Генпрокурор тримає розслідування на контролі, про нього інформують президента.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1454
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду