Мирослава Гонгадзе позбавлена права представляти свої інтереси в суді у справі про вбивство її чоловіка
Мирослава Гонгадзе позбавлена права представляти свої інтереси в суді у справі про вбивство її чоловіка
Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.
«Учора колегія касаційного суду на чолі з головуючою Марчук Наталею Олегівною незаконно та в порушення моїх прав як потерпілої позбавила мене можливості представляти мої інтереси в судовому процесі у справі касаційного провадження за обвинуваченням Пукача в умисному вбивстві Георгія Гонгадзе. Відсторонення Валентини Теличенко, як мого представника, вважаю безпідставним та незаконним і я планую подати скаргу до Вищої Ради юстиції та буду шукати захисту своїх прав у Європейському суді з прав людини», – написала вона.
Пані Гонгадзе також нагадала, «що Україна досі не виконала попереднє рішення у справі Гонгадзе проти України, не завершила навіть судовий процес над Пукачем».
«За понад пів року суд не спромігся розпочати судові слухання у цій справі і це викликає підозру, що справа затягується умисно. Нагадаю, суддя Марчук Наталія Олегівна є кандидатом до Верховного Суду України», – додала журналістка.
Зазначимо, 25 травня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе є важливі докази, «які не всім сподобаються». Тоді багаторічний адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко повідомила «Детектору медіа», що не знає про які «важливі» докази у справі Гонгадзе говорив генпрокурор, бо «ця інформація закрита і не підлягає розголошенню».
Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.
За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.
Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.
22 березня у Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.
У березні нині вже колишній заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук заявив, що активні слідчі дії у справі Георгія Гонгадзе розпочалися після 10-літньої перерви з призначенням очільником ГПУ Віктора Шокіна. Як відомо, обидва прокурори зараз у відставці.
12 жовтня 2016 року у Вищому спеціалізованому суді екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач, засуджений за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, попросив суд вирішити питання про його переведення до спеціалізованої виправної колонії для колишніх правоохоронців.
6 січня 2017 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва.
На фото - Мирослава Гонгадзе
Фото: www.eastbook.eu