До річниці арешту Сенцова американський ПЕН-центр запустив кампанію за його звільнення
До річниці арешту Сенцова американський ПЕН-центр запустив кампанію за його звільнення
Про це йдеться в листі, опублікованому на сайті американського ПЕН-центру, пише «Радіо.Свобода».
До ініціативи приєдналися відомі письменники, художники, режисери й продюсери, які підписали лист до Держсекретаря США Рекса Тіллерсона із закликом домагатися звільнення Сенцова.
«Шановний пане секретар! Як письменники, художники, режисери й продюсери, ми приєднуємося до ПЕН-Америка, щоб висловити протест проти необгрунтованого позбавлення волі нашого колеги, українського письменника, кінорежисера й активіста Олега Сенцова і просити вас виступити зі своїми російськими колегами за його негайне звільнення», – сказано в листі.
Сестра режисера Наталія Каплан у Facebook висловила надію на те, що після приєднання американського ПЕН-центру до кампанії за звільнення кінорежисера «справа піде швидше».
«ПЕН-Америка бере на себе місію міжнародного координаційного центру, який об'єднає в боротьбі політиків, правозахисників, художників і артистів. Хочеться вірити, що 10 травня 2018 ми вже не нагадуватимемо світові про ганебну справу «кримських терористів», – написала вона.
Нагадаємо, сьогодні, 11 травня, громадянська ініціатива «ЄвромайданSOS» проведе в Києві акцію «#пораотпускать» , приурочену до річниці арешту політв'язня Олега Сенцова і «кримських терористів».
Як відомо,25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
У лютому стало відомо, що Росія вдруге офіційно відмовилася видати Україні політв’язнів Олега Сенцова й Олександа Кольченка, бо вважає їх своїми громадянами.
Європейська кіноакадемія звернулася до російської влади з закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова. Голова академії, відома польська режисерка Агнешка Холланд назвала його жертвою політичного переслідування.
Фото: "Фокус"