Адвокат вимагає допустити до Сущенка священника Київського патріархату

Адвокат вимагає допустити до Сущенка священника Київського патріархату

11 Квітня 2017
1570

Адвокат вимагає допустити до Сущенка священника Київського патріархату

1570
Марк Фейгін, адвокат незаконно затриманого в Росії українського журналіста Романа Сущенка напередодні Великодня знову вимагає допуску до його підопічного священика Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
Адвокат вимагає допустити до Сущенка священника Київського патріархату
Адвокат вимагає допустити до Сущенка священника Київського патріархату

Про це адвокат розповів «Укрінформу».

«Зовсім скоро - свято Великодня. Дуже важливо, щоб в цей раз до Романа Сущенка міг прийти священик його конфесії - УПЦ КП. Але, боюся, що шанси на це в даний момент не дуже великі», - сказав Марк Фейгін.

За його словами, ієромонах Святослав Скороход, який раніше подавав документи на відвідування Романа Сущенка в СІЗО «Лефортово», повернувся з Підмосков'я до України. Тому тепер документи подав митрополит Богородський Адріан (Старина).

«Проблема в тому, що російські власті не хочуть визнавати суб'єктність Української православної церкви Київського патріархату. Але ми будемо наполягати на своєму. Щоб священика пропустили, якщо не зараз, то в найближчому майбутньому», - підкреслив адвокат.

Раніше  митрополит Адріан (Богородська єпархія УПЦ КП) подав звернення до ФСБ і СІЗО «Лефортово» на відвідування священиком Романа Сущенка, який незаконно утримується в СІЗО №2 у Москві. Однак у цьому було відмовлено.

Священик Української православної церкви Київського патріархату у Підмосков'ї Святослав Скороход заніс у СІЗО для Романа Сущенка молитовник та продукти. Проте ФСБ не дозволила передати журналісту молитовник від священника УПЦ КП.

У січні Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила занепокоєння у зв'язку з тим, що до затриманого в Москві журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка не допускають священнослужителів УПЦ КП, а також дружину.

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

У березні 2017 року дружина журналіста Анжела Сущенко вперше побувала на побаченні з чоловіком у СІЗО «Лефортово». Фейгін вимагатиме у слідства можливості подальших побачень журналіста з родичами.

На фото – молитовник, який хотів передати журналісту ієромонах Святослав Скороход

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1570
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду