Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

21 Березня 2017
1479
21 Березня 2017
14:35

Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

1479
Кримський журналіст Микола Семена розповів, що готовий до будь-якого результату в його справі, що розглядається в анексованому Криму
Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду
Журналіст Семена повідомив, що готовий до будь-якого рішення суду

Про це пише «Крим Реалії».

«Я готовий і до гіршого результату, що суд винесе вирок про ув'язнення мене до п'яти років. Але в той же час, я думаю, що все-таки практика російських судів якось повинна бути більш лібералізована, і вони повинні розуміти, що не потрібно вже в Росії плодити політичних в'язнів. Я думаю, що суд може врахувати це й, можливо, визначити якийсь термін, але умовний», – розповів Семена.

Також журналіст зазначив, що в нього «не було ні найменшого наміру закликати до порушення територіальної цілісності Росії», в чому його звинувачують. Він каже, що навпаки, закликав до відновлення цілісності Росії.

«Жила б вона (Росія – ред.) сама по собі й не чіпала б нас, ніхто б її не чіпав. Усе-таки це (те, в чому його звинувачують – КР) заклик не до порушення територіальної цілісності Російської Федерації, оскільки її порушила сама Рада Федерації Росії, приєднавши до себе територію Криму. А це заклик до відновлення цілісності і Російської Федерації, і України як вічно сусідніх держав», – зазначив Семена.

Зазначимо, вчора, 20 беерзня, у підконтрольному Кремлю Залізничному райсуді Сімферополя перенесли розгляд справи кримського журналіста, автора «Радiо Свобода» Миколи Семени у зв'язку з клопотанням захисту про забезпечення доступності та гласності судового процесу.

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвокат був заарештований на 10 діб. Згодом його відпустили. Курбедінов продовжує захищати журналіста.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1479
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду