Фейгін вважає, що Путіна марно просити про звільнення Сущенка та Сенцова
Фейгін вважає, що Путіна марно просити про звільнення Сущенка та Сенцова
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Перш за все, потрібно висловити подяку Роману Цимбалюку за те, що він зумів прорватися зі своїм запитанням на прес-конференції Путіна. Важливо, що тема сама по собі прозвучала. Але шкода, що форма питання полегшила президенту Росії ухилення від теми», - сказав Фейгін.
На його думку, Роман даремно повторив форму недавнього звернення кінорежисера Олександра Сокурова, який просив Путіна звільнити режисера Олега Сенцова:
«Досвід звернення Сокурова до Путіна «Я вас благаю, звільніть Сенцова!» показав малу ефективність такої форми. Путіна безглуздо просити про звільнення, це дає йому комфортну позицію для уникнення відповіді. Йому потрібно показувати репутаційні втрати у зв'язку з існуванням українських політв'язнів і прямо питати про можливості вирішення цієї проблеми, причому проговорюючи конкретні варіанти – обмін, відправка на Батьківщину для відбування терміну тощо», - зазначив адвокат.
Нагадаємо, в п'ятницю на великій прес-конференції на запитання українського журналіста Романа Цимбалюка про можливість звільнення українських режисера Олега Сенцова і журналіста Романа Сущенка Володимир Путін відповів ухильно, сказавши, що не виключає можливості амністії в Росії політичних в'язнів з України.
Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». 28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці).
15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року. Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.
Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.
У жовтні 2016 року заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов повідомив, що міністерство юстиції РФ заявляє про неможливість передати Україні засудженого до 20 років тюрми українського режисера Олега Сенцова. Водночас сестра політв'язня Кремля Олега Сенцова Наталія Каплан, яка зараз проживає в Києві, підтвердила, що її брат має тільки український паспорт. За її словами, довідку про начебто «російське громадянство» українського режисера видав слідчий ФСБ Росії.