Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін

Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін

27 Жовтня 2016
1704

Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін

1704
Адвокат Марк Фейгін, який захищає Романа Сущенка, вважає, що повернути журналіста до України можна лише завдяки обміну, і це питання треба порушувати в Мінську, на трьохсторонній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України
Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін
Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін

Про це він повідомив у коментарі «Детектору медіа».

«Нічого іншого неможливо крім його обміну. Повірте мені. Ніякого іншого варіанту повернення його на батьківщину немає, – сказав адвокат. – 9 листопада, наприклад, на тристоронній контактній групі в Мінську буде гуманітарна комісія, яка якраз займається питаннями обміну заручників ... Мінські переговори – це передбанник переговорів на вищому рівні – Нормандському форматі, на рівні міністрів закордонних справ, на рівні радників, подібних Суркову».

Він також зазначив, що цьому процесу мають сприяти колеги Сущенка  журналістська спільнота.

«Потрібні колективні дії людей, колективна організація журналістів, які вважають неприпустимим, що один з їхніх колег, звинувачений в шпигунстві, сидить у в'язниці. Ось в цьому сенсі підтримка Роману Володимировичу потрібна. Вона спорадично існує, але організована дуже погано... Справа в тому, що треба віддати належне російській пропаганді, вона дуже різнобічно працює. Вона посіяла якийсь сумнів в професійному статусі Романа Володимировича. Якась частина, навіть, в Україні вважає Сущенко журналістом, який працює під прикриттям як співробітник спецслужб», – сказав пан Фейгін. 

Нагадаємо, сьогодні, 27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка.

Як повідомляв Фейгін, засідання проводиться у закритому режимі, оскільки ФСБ вбачає у справі державну таємницю. Однак при цьому розглядатиметься не питання «по суті обвинувачення», а суто процесуальні питання, порушення, які мали місце при затриманні і призначенні тримання під вартою.

За його словами, захист намагатиметься змінити запобіжний захід з тримання під вартою в СІЗО на інший, наприклад, домашній арешт.

Також адвокат повідомив, що йому заборонили скористатися послугами фахівців при проведенні експертиз, призначених слідством у справі журналіста.

Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».

Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатомМарком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці.

Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.

Більше за темою читайте тут.

На фото – Роман Сущенко

Фото: Facebook журналіста Романа

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1704
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду