Питання обміну Сущенка треба порушувати в Мінську – Фейгін
Про це він повідомив у коментарі «Детектору медіа».
«Нічого іншого неможливо крім його обміну. Повірте мені. Ніякого іншого варіанту повернення його на батьківщину немає, – сказав адвокат. – 9 листопада, наприклад, на тристоронній контактній групі в Мінську буде гуманітарна комісія, яка якраз займається питаннями обміну заручників ... Мінські переговори – це передбанник переговорів на вищому рівні – Нормандському форматі, на рівні міністрів закордонних справ, на рівні радників, подібних Суркову».
Він також зазначив, що цьому процесу мають сприяти колеги Сущенка – журналістська спільнота.
«Потрібні колективні дії людей, колективна організація журналістів, які вважають неприпустимим, що один з їхніх колег, звинувачений в шпигунстві, сидить у в'язниці. Ось в цьому сенсі підтримка Роману Володимировичу потрібна. Вона спорадично існує, але організована дуже погано... Справа в тому, що треба віддати належне російській пропаганді, вона дуже різнобічно працює. Вона посіяла якийсь сумнів в професійному статусі Романа Володимировича. Якась частина, навіть, в Україні вважає Сущенко журналістом, який працює під прикриттям як співробітник спецслужб», – сказав пан Фейгін.
Нагадаємо, сьогодні, 27 жовтня, Московський суд відхилив апеляцію на арешт журналіста Романа Сущенка.
Як повідомляв Фейгін, засідання проводиться у закритому режимі, оскільки ФСБ вбачає у справі державну таємницю. Однак при цьому розглядатиметься не питання «по суті обвинувачення», а суто процесуальні питання, порушення, які мали місце при затриманні і призначенні тримання під вартою.
За його словами, захист намагатиметься змінити запобіжний захід з тримання під вартою в СІЗО на інший, наприклад, домашній арешт.
Також адвокат повідомив, що йому заборонили скористатися послугами фахівців при проведенні експертиз, призначених слідством у справі журналіста.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатомМарком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці.
Міністерство закордонних справ впершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
Більше за темою читайте тут.
На фото – Роман Сущенко
Фото: Facebook журналіста Романа