Суд над Сущенком у Росії може розтягнутися на два роки - Фейгін
Суд над Сущенком у Росії може розтягнутися на два роки - Фейгін
Про це він сказав в інтерв’ю «Укрінформу», відповідаючи на запитання щодо перспектив звільнення Романа Сущенка та інших українських політв'язнів.
«З часу затримання пройшло три тижні. Багато що змінилося, багато що стало ясніше. Це моє особисте враження, але думаю, що звільнення його без обміну зараз вже малоймовірно. Ніякого іншого варіанту, крім обміну, я не бачу. І тут потрібно сказати, що дві п'ятничні новини сильно змінили картину, прояснили її. Перша новина - листи Міністерства юстиції Росії Мін'юсту України про те, що передача Сенцова і Кольченка в Україну неможлива на підставі того, що у них обох нібито є "російське громадянство". Про що свідчить така заява? Ясний сигнал, що позиція Кремля посилилася. І до кінця року нікого з українських політв'язнів відпускати, міняти не будуть.
Як я і говорив раніше, для повернення політв'язнів в майбутньому Україні потрібна постійна, кропітка робота, переговори. Говорячи конкретно про справу Сущенка. Судовий процес може затягнутися - на рік, на два роки», - сказав Марк Фейгін.
Водночас він зауважив, що це не означає, що надії на обмін Романа Сущенка немає. «Моє завдання - процесуальними, а також публічними, політичними методами всіляко «продавлювати» обмін, прискорювати його», - підкреслив адвокат.
Раніше адвокат журналіста почав вести переговори щодо отримання Романом Сущенком статуса політв'язня.
Нагадаємо, власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Більше за темою читайте тут.
На фото - Марк Фейгін