Кремль розгорнув антикампанію проти Сущенка – Фейгін
Про це повідомляє «Укрінформ».
«Зараз абсолютно очевидно видна антикампанія Кремля проти Романа Сущенка. Вона йде в Росії, на Заході – це зрозуміло, звично, хоча є деякі неприємні деталі. Але особливо турбує ситуація з нею в Україні», - зазначив адвокат.
За його словами, справа навіть не в провокаційній заяві представників Опозиційного блоку, які застосовують принцип презумпції невинуватості не до свого співгромадянина, а до ФСБ. Турбує, як каже пан Фейгін те, як в цілому швидко, вірусно поширюється, в тому числі і в Україні, кремлівський меседж «Ні, там справа «темна», там щось не так...».
«При цьому жодних доказів вини мого підзахисного слідство ФСБ не представляє. Наголос робиться на інформаційному полі. Але і це, на жаль, приносить деякі плоди, негативні для нас», - пояснює він.
У Росії, за словами пана Фейгіна, особливу увагу приділено поширенню зазначеного меседжу через провладних агентів впливу в правозахисному середовищі, які «сидять на кремлівських грантах».
«Так що на нас чекає велика, важка робота не тільки в юридичному просторі, але і на інформаційному полі. Влада РФ в даний момент поставила чітке завдання домогтися від громадськості у «справі Сущенка» якщо не підтримки, то принаймні нейтралітету. Ми ж зобов'язані перевернути ситуацію і не дати їм виграти в цьому питанні», - зазначив адвокат.
Нагадаємо, Марк Фейгін не зміг відвідати 5 жовтня свого підзахисного, простоявши в черзі в СІЗО з 9-ї ранку. Адвокат повідомив, що сьогодні в СІЗО «Лефортово» змінили правила проходу для адвокатів: якщо раніше побачення адвокатів зі своїми підзахисними проходили згідно з жеребом, то тепер це не гарантовано. Він додав, що 6 жовтня до 9 ранку прийде в «Лефортово» і знову спробує потрапити до Романа Сущенка.
Водночас слідчий у Москві (Росія) запросив Марка Фейгіна на пред'явлення обвинувачення Роману Сущенку в п'ятницю, 7 жовтня.
Нагадаємо, 5 жовтня Верховна Рада звернулася із заявою до парламентів держав-членів ЄС, США, Канади та Японії, Європейського парламенту, діючого голови ОБСЄ, міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та до представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.
Власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві».
«Укрінформ», працівником якого є журналіст, зробив заяву щодо затримання у Москві Романа Сущенка й повідомило, що спільно з дружиною журналіста уклало угоду із адвокатом Марком Фейгіним, який захищатиме українця. 1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Романа Сущенка на 2 місяці. За словами його адвоката,незрозуміло, чи відбувся суд щодо його арешту.
Міністерство закордонних справ спершу повідомило, що з’ясовує обставини затримання українського журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка на території Росії, а згодом – що вимагаєвід Росії «невідкладного» його звільнення.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка в Москві треба розцінювати як наступ на свободу слова та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму. В свою чергу, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» закликає Росію до «негайного і безумовного» звільнення українського журналіста Романа Сущенка і зняття з нього всіх звинувачень.
Більше за темою читайте тут.
Фото: kp.ua