10 співробітників 17-го каналу викликано на допити у справі про вбивство Шеремета

10 співробітників 17-го каналу викликано на допити у справі про вбивство Шеремета

18 Вересня 2016
4499
18 Вересня 2016
18:04

10 співробітників 17-го каналу викликано на допити у справі про вбивство Шеремета

4499
10 співробітників 17-го каналу, знімальна група якого першою опинилася на місці вибуху автомобіля Павла Шеремета, отримали повістки про виклик на допит у справі про вбивство Павла Шеремета. Про це в коментарі «Детектору медіа» повідомив журналіст 17-го каналу Андрій Лащ.
10 співробітників 17-го каналу викликано на допити у справі про вбивство Шеремета
10 співробітників 17-го каналу викликано на допити у справі про вбивство Шеремета

Він розповів, що 14 вересня близько 14:00 в офіс інтернет-каналу завітав слідчий центрального апарату МВС і викликав на допити 10 співробітників 17-го каналу. Допити відбуватимуться в центральному апараті МВС на вулиці Богомольця, 10. «Кожного записали, кожному вручили повістку. І тепер, починаючи з 10-ї години завтрашнього дня (19 вересня. – ДМ), ми будемо ходити на бесіди до МВС. Я йду у вівторок (20 вересня. – ДМ)», - повідомив пан Лащ.

Журналіст нарікає, що робота каналу паралізована, тому що в структурі працює небагато людей. «Маємо, фактично, паралізований офіс, бо редактори, водії, журналісти, продюсери будуть ходити на допити! Це демократично?!», - обурився він.

Андрій Лащ стверджує, що «справа не розслідується», а виклики на допити розпочалися раптово, після розслідування 17-го каналу щодо підпалу телеканалу «Інтер». «Заради нас МВС відриває від роботи слідчих на цілих три дні!», - додав журналіст.

Він також заявив, що надіслав запит до Федерального бюро розслідувань США, яке надає допомогу українським слідчим, з проханням пояснити, чи саме так мають працювати правоохоронні органи, зацікавлені в розслідуванні.

Нагадаємо, журналісти 17-го каналу першими опинилися на місці вбивства Павла Шеремета зранку 20 липня. Вони зняли й розмістили в інтернеті відео, на якому Павла Шеремета дістають з автомобіля одразу після вибуху. На відео видно, що журналіст на той момент ще був живим.17 канал пояснив свою появу на місці вбивства раніше решти журналістів випадковістю: мовляв, журналісти чатували під будинком Віталія Кличка, щоб записати з ним інтерв’ю, але не знали, що мера немає в Києві.

22 липня журналіста та оператора інтернет-стріму 17-го каналу Тетяну Данькевич та Романа Міхєєва викликали на допит в Шевченківське районне управління поліції Києва в якості свідків у справі про вбивство Павла Шеремета.

8 вересня Печерський районний суд міста Києва надав слідчим, які розслідують убивство Павла Шеремета, тимчасовий доступ до документів «Української правди» та холдингу «Вести Украина», де працював убитий журналіст, а також 17-го каналу.

14 вересня журналіст 17-го каналу Андрій Лащ повідомив, що його викликали на допит на 20 вересня у якості свідка у справі про вбивство Павла Шеремета.

Нагадаємо, український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві. Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.

21 липня Федеральне бюро розслідувань США почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.

Більше матеріалів по справі щодо вбивства Павла Шеремета читайте тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4499
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду