Пайєтт про справу Шеремета: Проблема в політичній волі
Про це він розказав в інтерв’ю «Радіо Свободі».
«Проблема не в бракові технічних можливостей, а в політичній волі. Дуже важливо, щоб про цей страшний злочин не забули. Я бачу юридичну систему, яка постійно демонструє неспроможність притягти до відповідальності людей, які винні чи у злочинах, чи це стосується подій на Майдані 2,5 роки тому, чи тих, хто винен у вбивстві Шеремета минулого місяця», – зазначив посол.
Він також додав, що Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) продовжує допомагати українським правоохоронцям у розслідуванні вбивства Шеремета.
«ФБР й надалі надає підтримку прокуратурі, поліції у розслідуванні вбивства. Дуже вражені технічними навичками українських колег», – додав Пайєтт.
Як відомо, 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
Нагадаємо, 21 липня Федеральне бюро розслідувань почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.
Більше матеріалів по справі Шеремета читайте тут.
На фото - Джеффрі Пайєтт
Фото: скрінштот відеозапису програми "Радіо Свободи"