15:01
Середа, 11 Травня 2016

«Репортери без кордонів» закликають судити тих, хто оприлюднив персональні дані журналістів

Відповідальні за появу персональної інформації працівників ЗМІ у публічному доступі повинні постати перед судом, вважає представник правозахисної організації «Репортери без кордонів» Йоганн Бір.
«Репортери без кордонів» закликають судити тих, хто оприлюднив персональні дані журналістів
«Репортери без кордонів» закликають судити тих, хто оприлюднив персональні дані журналістів

Українській владі необхідно невідкладно притягнути до відповідальності осіб, які оприлюднили особисті дані українських та зарубіжних журналістів, акредитованих при так званих «ДНР» та «ЛНР». Про це в коментарі DW (Deutsche Welle) заявив Йоганн Бір, голова відділу Східної Європи і Центральної Азії міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

«Репортери без кордонів» переконані, що відповідальні за появу персональної інформації у публічному доступі повинні постати перед судом. Також, на думку пана Біра, політичні наслідки повинні спіткати і народного депутата фракції «Народний фронт» Антона Геращенка, який привітав оприлюднення цих даних. «Звичайно, цього може бути недостатньо для юридичних дій, але більш ніж достатньо для політичної відповідальності», - зазначив пан Бір.

Читайте також

Він переконаний, що до подібних витоків інформації слід ставитись дуже серйозно, оскільки існує реальна загроза для журналістів, які фігурують у цьому списку. Йоганн Бір наголошує, що журналісти просто робили свою роботу і сам факт того, що вони отримали акредитацію у «ДНР»/«ЛНР», не означає, що вони підтримують місцеву самопроголошену «владу».

Крім того, на думку «Репортерів без кордонів», внаслідок подібних витоків інформації зростає загроза для об'єктивного висвітлення конфлікту на Сході України. «Вказування на когось пальцем і звинувачення у підтримці тероризму може мати дуже серйозні наслідки не лише для тих, хто був у сепаратистських республіках у минулому, але й для тих, хто лише планував це зробити, що лише сприятиме поглибленню інформаційного вакууму у висвітленні подій», - наголосив пан Бір.

Нагадаємо, 7 травня сайт «Миротворець» оприлюднив отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів перелік персональних даних близько 4 тисяч українських та іноземних журналістів і представників ЗМІ, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в так званих «ДНР» та «ЛНР». Перед цим оприлюднення бази даних журналістів анонсував народний депутат фракції «Народний фронт» Антон Геращенко, який, до того ж, виступив за впровадження контролю за контентом, контролю за акредитацією журналістів і можливість блокування інтернет-ресурсів з метою протидії російській пропаганді.

Українські та іноземні журналісти висловили обурення публікацією, виступили з вимогою до сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ, а також закликали відкрити кримінальне провадження за фактом порушення закону про захист персональних даних, здійснення тиску та погроз журналістам, які зазначені у списку.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
952
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop