В Інституті журналістики відкрили пам’ятну дошку загиблого журналіста В’ячеслава Веремія
В Інституті журналістики відкрили пам’ятну дошку загиблого журналіста В’ячеслава Веремія
В стінах Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відкрили пам'ятну дошку випускника вишу-журналісту, Героя України В'ячеслава Веремія, який загинув під час Революції гідності, виконуючи професійні обов'язки. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
16 вересня, у день пам'яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих українських журналістів, в Інституті журналістики Київського національного університету було відкрито іменну аудиторію В'ячеслава Веремія.
«16 вересня, у день зникнення Георгія Гонгадзе, в Україні вшановують пам'ять усіх загиблих за часи Незалежності журналістів. Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка долучається до Акції та відкриває іменну аудиторію Героя України, Героя Небесної Сотні В'ячеслава Веремія. В'ячеслав Веремій загинув від рук «тітушок», виконуючи редакційне завдання, під час подій Євромайдану 19 лютого 2014 року. Замовники та виконавці вбивства журналіста В. Веремія, випускника Інституту журналістики 2004 року, досі не покарані, а судова справа затягується», - зазначив виш на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, журналіста видань «Газета по-киевски», «Обозреватель», «Вести» В'ячеслава Веремія було вбито в Києві в ніч з 18 на19 лютого минулого року під час Революції Гідності. Він зі своїм колегою поверталися з редакції додому на таксі. У центрі Києва на машину напали озброєні невідомі, витягли водія і пасажирів, почали їх бити, потім вистрелили у журналіста. В'ячеслав Веремій помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення.
Наразі триває судовий процес за фактом вбивства В'ячеслава Веремія. За даними слідства, у злочині брали участь п'ять осіб. Підозрюваного у побитті та притягнутого до відповідальності за статею «Хуліганство» Юрія Крисіна суд відпустив з-під арешту 16 жовтня минулого року. У вбивстві журналіста підозрюють 45-річного Джалала Алієва на прізвисько «Діма Дагестанець». У ГПУ стверджують, що мають докази співпраці пана Алієва з одним з нардепів від Партії регіонів. Підозрюваний досі перебуває у розшуку.
Суддя Олег Лінник, який веде справу В'ячеслава Веремія щодо підозрюваного Юрія Крисіна,вирішив, що засідання суду буде закритим попри суспільний резонанс справи.
У вересні 2014 року міський голова Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про встановлення на вул. Великій Житомирській, 8 у столиці меморіальної дошки в пам'ять загиблого журналіста. 21 листопада Президент України Петро Порошенко присвоїв В'ячеславу Веремію звання Героя України. 6 березня указом Президента України Петра Порошенка призначеностипендію сину журналіста Максиму Веремію. Наразі триває громадське обговорення щодо перейменування вулиці Ілліча у Києві на честь В'ячеслава Веремія.
У липні 2015 року керівник Центру обміну полоненими Володимир Рубан повідомив з посиланням на анонімні джерела в українському підпіллі окупованих частин Донбасу, що поблизу міста Горлівки (Донецька область) ліквідовано Джалала Алієва, підозрюваного у вбивстві журналіста В'ячеслава Веремія.
«Детектор медіа»