Нацрада зафіксувала вже 50 фільмів з ознаками порушення закону про заборону російських серіалів

Нацрада зафіксувала вже 50 фільмів з ознаками порушення закону про заборону російських серіалів

3 Вересня 2015
4795

Нацрада зафіксувала вже 50 фільмів з ознаками порушення закону про заборону російських серіалів

4795
Нацрада зафіксувала вже 50 фільмів з ознаками порушення закону про заборону російських серіалів
Нацрада зафіксувала вже 50 фільмів з ознаками порушення закону про заборону російських серіалів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення зафіксувала в ефірі українських телеканалів 50 фільмів і серіалів з ознаками порушення закону «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України» за три місяці дії цього закону, який заборонив показ в Україні частини російських фільмів і серіалів. Про це на брифінгу 3 вересня повідомив член Нацради Владислав Севрюков.

 

За його словами, типових ознак порушень є три:

- відсутність вихідних даних у фільмах і серіалах, коли неможливо встановити рік і країну виробництва - загалом 24 випадки. «Канали продовжують різати титри», - сказав Владислав Севрюков

- використання образів і символіки спецслужб країни-агресора - 19 випадків;

- фальсифікація вихідних даних - 12 випадків.

 

«Усі ці факти були передані нами в Держкіно - вони мають виключне право штрафувати канали», - наголосив пан Севрюков. Водночас у Нацраді не володіють інформацією про те, чи вже затверджено погоджений Нацрадою два тижні тому порядок накладення штрафів Держкіно.

 

За останній тиждень Нацрада виявила ще декілька випадків ознак порушення закону, про які розповів пан Севрюков: на каналі «Україна» - фільми «Недотрога» (в ефірі вказано 2013 рік виробництва, але з відкритих джерел відомо про 2014) і «Ненавижу и люблю» (в ефірі вказано 2013 рік, у відкритих джерелах - 2015), на каналі ТЕТ - серіал «Кухня» (відсутні дані про рік виробництва).

 

Нагадаємо, закон «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України», що набув чинності 4 червня 2015 року, забороняє:

- розповсюдження і демонстрування в Україні фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора (Російської Федерації) та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, вироблених після 1 серпня 1991 року;

- трансляцію (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) будь-яких фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора (Російської Федерації) після 1 січня 2014 року;

- трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;

- трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України (цей перелік складається на підставі звернень Ради національної безпеки й оборони, Служби безпеки України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення). При цьому учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім'ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер.

 

Закон визначає, що за розповсюдження чи демонстрування заборонених фільмів на порушників накладатимуться штрафи в розмірі 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. 180 грн, з 1 грудня - 13 тис. 780 грн) за кожен випадок, вчинений вперше, та в розмірі 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. 900 грн, з 1 грудня - 68 тис. 900 грн) за кожен наступний випадок.

 

Штрафи на телерадіокомпанії накладатимуться за результатами моніторингів Нацради. Надходження від штрафів ітимуть до державного бюджету. Для застосування штрафів необхідно прийняти підзаконний акт - порядок накладання штрафів.

 

20 серпня Нацрада погодила проект наказу Міністерства культури України «Про затвердження порядку накладання адміністративно-господарських санкцій Державним агентством України з питань кіно», що надійшов від Державного агентства України з питань кіно. Документ мав пройти погодження ще в низці міністерств і відомств.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4795
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду