
Рух «Солідарність» та «Правий сектор» встановили дошку на місці вбивства Бузини
Рух «Солідарність» та «Правий сектор» встановили дошку на місці вбивства Бузини


26 серпня на місці вбивства публіциста Олеся Бузини в Києві Рух «Солідарність» та «Правий сектор» встановили меморіальну дошку, протестуючи проти звинувачень у скоєнні злочину активістів національного руху. Про це повідомляється на сайті «Правого сектора».
Акція відбулася напередодні апеляційного судового засідання щодо зміни запобіжного заходу Андрію Медведьку та Денису Поліщуку, яких звинувачують у вбивстві Олеся Бузини.
Захід мав на меті привернути уваги до «фальсифікацій цієї справи та висловлення солідарності з несправедливо обвинуваченими громадськими активістами».
На думку речника 13-го ЗБАТу ДУК ПС друг «Бик», Андрій Медведько та Денис Поліщук мають алібі, але це не бере до уваги суд. «У захисту є свідок, який бачив справжнього вбивцю, але цей вбивця теж не цікавить суд. Суд цікавлять лише ці конкретні хлопці, яких потрібно посадити, тому що так вирішив Аваков», - прокоментував речник.
Нагадаємо, 15 серпня Шевченківський райсуд Шевченківський райсуд міста Києва за клопотанням прокурора продовжив утримання під вартою підозрюваному у вбивстві Олеся Бузини на два місяці. 13 серпня таке ж рішення суд ухвалив щодо другого підозрюваного Андрія Медведька.
Сергій Войченко, адвокат Андрія Медведька і Дениса Поліщука, заявляє, що проведена судова молекулярно-генетична експертиза у справі про вбивство публіциста Олеся Бузини не може свідчити про вину підозрюваних у скоєнні даного злочину. 30 липня він заявив, що арештовані судом за підозрою у вбивстві публіциста Олеся Бузини активісти Андрій Медведько і Денис Поліщук мають алібі, яке можуть підтвердити свідки у суді.
Двоє свідків, яких після засідання Апеляційного суду представили адвокати Дениса Поліщука, заявили, що що підозрювані не схожі на осіб, які були на місті злочину. Анжела Кукла - продавець МАФу по вулиці Дегтярівська, 31, що приблизно в двох хвилинах їзди від будинку Бузини. Другий свідок - власник МАФу Ольга Миколаївна. Обидві запевняють, що чоловіки, які виходили з «Форда», не свожі на підозрюваних Дениса Поліщука та Андрія Медведька.
18 червня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про розкриття вбивства Олеся Бузини і назвав прізвища двох затриманих, які підозрюються у вбивстві публіциста - Медведько Андрій Олександрович, 27.09.1989 р.н.; Поліщук Денис Валерійович, 14.06.1990 р.н. Пізніше він повідомив про затримання третього підозрюваного. Він також підкреслив, що слідство отримало прямі докази - в тому числі експертизи ДНК з кинутого злочинцями одягу з місця злочину, експертизи слідів в автомобілі, прямі впізнання свідків, матеріали негласного спостереження, яке вели оперативники карного розшуку МВС щодо підозрюваних у злочині.
Третього підозрюваного, який був затриманий міліцією 18 червня та ім'я якого не розголошується, відпустили на свободу, оскільки підозри щодо нього не підтвердилися.
Олеся Бузину було вбито 16 квітня близько 13.30 у Києві, у дворі його будинку по вул. Дегтярівській. Очевидці злочину повідомили про двох чоловіків, які здійснивши кілька пострілів, швидко поїхали на машині з іноземними номерами. Міліція заявляла, що Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ і було сім свідків вбивства. Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважало основною версією вбивства журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність.
Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок». З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня». 13 січня був призначений шеф-редактором газети «Сегодня», але на початку березня звільнився.
«Детектор медіа»
