
Стець прогнозує прийняття Концепції інформаційної безпеки України до кінця року
Стець прогнозує прийняття Концепції інформаційної безпеки України до кінця року


Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що остаточний варіант Концепції інформаційної безпеки України буде представлений у вересні, а до кінця 2015 року він має бути затверджений. Про це повідомляє «Укрінформ».
«На початку вересня в Києві відбудеться велика міжнародна конференція за підтримки ОБСЄ, де ми з міжнародними експертами маємо розробити остаточний варіант Концепції. Хочу відзначити, що для нас є важливою оцінка представників регіонів, експертів з інформаційної безпеки, журналістського середовища, ОБСЄ та наших партнерів з НАТО. До кінця року ця Концепція буде прийнята», - сказав міністр.
Очільник Мінінформполітики запевнив, що зі свого боку робитиме все можливе для того, щоб документи, які увійдуть в Концепцію, були ухвалені парламентом. «Я переконаний, що вони будуть проголосовані і впроваджені до кінця року», - сказав він.
За словами Юрія Стеця, експертна рада при Міністерстві інформаційної політики (МІП) напрацювала три документи, які увійдуть до Концепції інформаційної безпеки: проект Доктрини інформаційної безпеки України, проект Закону про інформаційну безпеку України, а також проект Державної програми розвитку інформаційного простору України.
«Ці три документи повинні бути виписані таким чином, аби вони не переходили тонку межу між інформаційною безпекою країни і свободою слова. Це дуже тонка межа, тому дуже важливо було, щоб під час розробки документів у експертній раді були присутні журналісти, медіа-юристи та люди, які не дадуть нам жодного сантиметру, клаптика тієї землі, яка належить виключно журналістам та їхній професії», - наголосив урядовець.
Міністр відзначив, що розроблені проекти документів були ухвалені усіма членами експертної ради при МІП, і зараз їх оцінюють фахівці з різних областей України. «Ми маємо можливість об'їхати регіони України. Вже були зустрічі у Маріуполі, Одесі, Чернівцях, Харкові, Тернополі, сьогодні - в Ужгороді», - додав він.
Нагадаємо, 1 червня експертна рада при Міністерстві інформаційної політики представила проект Концепції інформаційної безпеки України, який розроблено згідно з графіком виконання програми дій уряду на 2015 рік. Метою створення проекту Концепції інформаційної безпеки України Мінінформполітики називає забезпечення інформаційного суверенітету країни та визначення підходів до його захисту.
30 червня заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко заявив, що сподівається, що Верховна Рада ухвалить Концепцію інформаційної безпеки України у вересні цього року - після широкого громадського обговорення. У свою чергу співголова Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України Сергій Даниленко повідомив, що проект Концепції інформаційної безпеки України, презентований 1 червня, розглядається як відкрита пропозиція до спільної роботи громадського, експертного середовища й держави над формуванням національного інформаційного простору.
У липні офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ оприлюднив рекомендації щодо проекту Концепції інформаційної безпеки, який був розроблений експертною радою Міністерства інформаційної політики. У документі зазначено, що у Концепції міститься багато нечітких положень, які можуть призвести до обмежень свободи слова. Тому ОБСЄ радить не ухвалювати Концепцію у її нинішній формі, а попередньо вилучити елементи, які не відповідають існуючим законам - їх потрібно прописувати у вигляді окремих норм чи змін до чинних законів.
Як зазначив міністр інформаційної політики Юрій Стець, до вересня буде представлений новий проект Концепції, з урахування рекомендацій ОБСЄ.
Марина Безкоровайна, менеджер проектів з офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні, повідомила, що процес підготовки документу включатиме регіональні обговорення, зокрема плануються дискусії у Харкові, Лисичанську, Тернополі, Житомирі та Києві.
«Детектор медіа»
