МВС України вже рік не може встановити осіб, які викрали Сенцова і Кольченка

МВС України вже рік не може встановити осіб, які викрали Сенцова і Кольченка

22 Липня 2015
2048

МВС України вже рік не може встановити осіб, які викрали Сенцова і Кольченка

2048
МВС України вже рік не може встановити осіб, які викрали Сенцова і Кольченка
МВС України вже рік не може встановити осіб, які викрали Сенцова і Кольченка

Ініціативна група «Комітет солідарності» вимагає від Міністерства внутрішніх справ України розслідувати викрадення українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка, яких у Росії почали судити за начебто підготовку терактів у Криму. Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

 

Громадські діячі стверджують, що в «розслідуванні викрадення українців немає ніякого руху». «Ми вимагаємо від МВС і Генпрокуратури України проведення оперативного й ефективного розслідування викрадення Олега Сенцова і Олександра Кольченка з території України та інших злочинів, скоєних стосовно них», - сказано в повідомленні ініціативної групи.

 

«Українському адвокату вже відомі деякі особи, за участі яких скоєно викрадення. А матеріали справи, які стають відкритими в міру просування судового процесу, дозволяють розширити перелік осіб, причетних до незаконного позбавлення волі наших громадян», - додають активісти.

 

В ініціативній групі також нагадали про створення «списку Сенцова-Кольченка» за прикладом «списку Магнітського», про що раніше заявили в МЗС України. «До нього, як до «списку Магнітського», можуть увійти люди, стосовно яких будуть застосовані персональні міжнародні санкції. Вважаємо, що такий список слід створити якомога швидше. Його поява може стати й інструментом тиску на російських суддів і силовиків, і способом пом'якшити вирок, який готує російське «правосуддя» кримським заручникам», - зазначають активісти.

 

Як повідомляє видання, заступник керівника прес-служби ГУ МВС у Києві Ірина Левченко заявила, що особи викрадачів Олега Сенцова і Олександра Кольченка досі не встановлені. Київське міське управління МВС у жовтні 2014 року відкрило за цим фактом кримінальне виробництво за статтею 146 Кримінального кодексу - незаконне позбавлення волі або викрадення людини.

 

Нагадаємо, наступне засідання у справі  українських громадян - режисера Олега Сенцова і активіста Олександра  Кольченка  відбудеться 27 липня в Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону (Росія). Перші засідання суду відбулось 21 липня. На суді після обвинувального висновку російської прокуратури Олег Сенцов і Олександр Кольченко не визнали себе винними.

 

За версією російського слідства, український режисер Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі (Крим) підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.

  

16 квітня адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що російське слідство пред'явило Олегу Сенцову звинувачення в остаточній редакції: крім уже інкримінованих епізодів за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ було додано обвинувачення і за статтею 222 КК РФ («незаконне зберігання зброї»). Наприкінці квітня адвокат заявив, що розслідування кримінальної справи стосовно його підзахисного завершено.

 

Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

Ув'язнений режисер у суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.

 

Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовлявся допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.

 

5 лютого адвокат режисера Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режиссера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.

 

«Детектор медіа»

Фото - ОГОН  

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2048
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду