До суду над Олегом Сенцовим у Росії не допустять українських консулів
До суду над Олегом Сенцовим у Росії не допустять українських консулів
9 липня у Ростові-на-Дону (Росія) російський війський суд розпочне попередні слухання у справі українського режисера Олега Сенцова, якого російські слідчі звинувачують у тероризмі. Суд буде закритим, через що українські консули не зможуть бути присутніми під час розгляду справи, повідомляє українське МЗС на своїй сторінці у Facebook.
«Північно-Кавказький окружний військовий суд (м.Ростов-на-Дону) призначив на 9 липня 2015 року попереднє слухання у справі гр.України О.Сенцова, арештованого ФСБ РФ у травні 2014 р. в АР Крим за обвинуваченням у терористичній діяльності. Засідання суду буде проходити у закритому режимі, що, на жаль, унеможливить присутність консульських посадових осіб України у залі суду під час розгляду справи», - йдеться у повідомленні МЗС.
МЗС також заявляє, що, «грубо порушуючи положення Віденської конвенції про консульські зносини та Консульської конвенції між Україною та РФ, російські компетентні органи протягом 13 місяців так і не надали дозволу на зустріч українського консула з О.Сенцовим, незважаючи на 15 офіційних звернень української сторони».
«Російська сторона зазначає, що О.Сенцов відповідно до російського законодавства вважається громадянином РФ. При цьому українська сторона неодноразово наголошувала на нелегітимності автоматичного та примусового надання громадянства Російської Федерації громадянам України-мешканцям окупованої АР Крим», - повідомляє українське МЗС.
Нагадаємо, у червні Московський міський суд розглянув апеляційну скаргу українського режисера Олега Сенцова на продовження запобіжного заходу і залишив у силі арешт до 11 липня. 6 травня російський суд продовжив арешт українського режисера Олега Сенцова на два місяці - до 11 липня.
16 квітня адвокат пана Сецова Дмитро Дінзе повідомив, що російське слідство пред'явило Олегу Сенцову звинувачення в остаточній редакції: крім уже інкримінованих епізодів за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ було додано обвинувачення і за статтею 222 КК РФ («незаконне зберігання зброї»). Наприкінці квітня адвокат заявив, що розслідування кримінальної справи стосовно його підзахисного завершено.
Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.
Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовлявся допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.
26 грудня 2014 року Лефортівський районний суд Москви продовжив до 11 квітня термін арешту Олега Сенцова. Ув'язнений режисер у суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.
5 лютого адвокат пана Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режиссера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.
2 квітня стало відомо, що ФСБ завершила розслідування кримінальної справи щодо звинувачення Олега Сенцова та інших громадян України у начебто підготовці серії терактів в Криму напередодні 9 травня минулого року.
«Детектор медіа»