Комітет свободи слова оприлюднив рекомендації щодо трудових прав працівників ЗМІ

Комітет свободи слова оприлюднив рекомендації щодо трудових прав працівників ЗМІ

23 Квітня 2015
2468

Комітет свободи слова оприлюднив рекомендації щодо трудових прав працівників ЗМІ

2468
Комітет свободи слова оприлюднив рекомендації щодо трудових прав працівників ЗМІ
Комітет свободи слова оприлюднив рекомендації щодо трудових прав працівників ЗМІ

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму сайті оприлюднив Рекомендації щодо дотримання законодавства України при укладанні та розірванні договорів між працівником засобу масової інформації (журналістами) та засобами масової інформації.

 

Це питання члени Комітету обговорили на черговому засіданні 22 квітня. Рекомендації підготовлені Комітетом спільно з Незалежною медіа профспілкою відповідно до трудового законодавства України.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», Комітет свободи слова розглянув питання щодо порушення трудових прав працівників телеканалу ТВі, яким вже майже три місяці не виплачують заробітну плату, а канал наразі припинив мовлення. Найголовнішою проблемою, а словами голови Комітету Вікторії Сюмар є непрозорість власності медіа, зокрема досі невідомо, кому саме належить телеканал ТВі.

 

НМПУ звернулася із заявою до правоохоронних органів, але вони не реагують на порушення прав журналістів, тому Комітет вирішив звернулися до МВС та столичної прокуратури за роз'ясненням.

 

У рекомендаціях зокрема зазначається, що укладення трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу. Якщо є сумніви у добросовісності роботодавця, будь-який працівник має право вимагати отримання на руки один із примірників зазначеного договору.

 

Копії наказу про зарахування на роботу та/або письмового трудового договору достатньо для того, щоб підтвердити, що між працівником та роботодавцем існували саме трудові відносини.

 

Відповідно до рекомендацій, про те, щоби мати на руках зазначені документи повинен попіклуватись саме працівник в момент працевлаштування, оскільки роботодавці інколи діють недобросовісно, не завжди зацікавлені у офіційному оформленні працівника на роботу, намагаючись зменшити податкове навантаження, або з інших причин. Крім того, останнім вигідніше наймати працівника не укладаючи жодного договору, оскільки в такому випадку вони не несуть жодних зобов'язань перед працівником, не надають йому жодних соціальних гарантій, передбачених законодавством України.

 

У рекомендаціях також виписані підстави припинення трудового договору розірвання трудового договору та звільнення, та коли і у який спосіб працівники мають право на страйк.

 

Нагадаємо, з 23 березня телеканал ТВі припинив мовлення. Директор каналу ТВі Ольга Манько повідомила «Детектор медіа». «У зв'язку зі складною економічною ситуацією в країні, а також з тим, що канал є дотаційним, його діяльність призупинено до кращих часів». При цьому канал заборгував працівникам зарплату за три місяці.

 

20 березня працівники ТВі блокували канал з вимогою виплатити борги по зарплаті. Детальніше про проблеми на ТВі читайте в інтерв'ю представників колективу.

 

30 березня на зустрічі з представниками Незалежної медіа-профспілки України директор ТОВ «Інфо24», на яке оформлена ліцензія на супутникове мовлення каналу ТВі, Максим Урбанський заявив, що борги по зарплаті будуть виплачені співробітникам телеканалу «після відновлення платоспроможності підприємства», але конкретних термінів не назвав.

 

Максим Урбанський в офіційному зверненні, яке надійшло на адресу «Детектор медіа», повідомив, що канал ТВі протягом найближчих днів відновить мовлення, але без інформаційних програм. Він також підкреслив, що керівництво не відмовляється від заборгованості перед працівниками і докладає зусиль для її погашення.

 

Під час наступної зустрічі з представниками НМПУ Максим Урбанський пообіцяв підписати колективну угоду з працівниками, але не уточнив коли.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2468
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду