Міліція висунула головну версію вбивства Бузини. ОБСЄ засуджує злочин проти журналіста (ОНОВЛЕНО)

Міліція висунула головну версію вбивства Бузини. ОБСЄ засуджує злочин проти журналіста (ОНОВЛЕНО)

16 Квітня 2015
4288

Міліція висунула головну версію вбивства Бузини. ОБСЄ засуджує злочин проти журналіста (ОНОВЛЕНО)

4288
Міліція висунула головну версію вбивства Бузини. ОБСЄ засуджує злочин проти журналіста (ОНОВЛЕНО)
Міліція висунула головну версію вбивства Бузини. ОБСЄ засуджує злочин проти журналіста (ОНОВЛЕНО)

Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважає основною версією вбивства скандально відомого журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність. Про це повідомляє видання «Українські новини» з посиланням на начальника ГУ МВС у Києві Олександра Терещука.

 

Також міліція відпрацьовує версію наявності у загиблого неприязних відносин. «У слідства є вже сім свідків злочину», - сказав Олександр Терещук, який до цього говорив про п'ять свідків убивства.

 

Машину, з якої ймовірно було вбито Олеся Бузину, знайдено неподалік місця вбивства. Про це «Громадському ТБ» повідомили очевидці. Вони побачили автомобіль «Форд Фокус» з номерами BL8108W у провулку поблизу гуртожитку КНЕУ і викликали міліцію, оскільки перед цим про машину з такими номерами повідомляли очевидці з місця вбивства Олеся Бузини. Зараз з автомобілем працюють співробітники міліції.

 

 

Не виключено, що це - авто вбивць

 

Він додав, що міліція почала розслідувати цю подію за статтею 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство).

 

Водночас представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що засуджує вбивство Олеся Бузини, вчинене у Києві.

 

«Цей жахливий акт є ще одним нагадуванням про небезпеки, пов'язані з журналістикою як професією. Це вбивство має бути негайно і повністю розслідуване компетентними органами», - заявила в четвер пані Міятович і висловила співчуття родині та колегам загиблого, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

 

У зв'язку з подією, вона закликала владу України «виділити всі необхідні ресурси, щоб розслідувати всі напади на журналістів». Дуня Міятович підкреслила, що в Україні особи, які вчинили насильство над представниками ЗМІ, а також їх натхненники, не повинні залишитися безкарними.

 

Нагадаємо, 16 квітня близько 13.30 у Києві було вбито скандально відомого журналіста Олеся Бузину. Про це у Facebook повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, інформацію підтвердила столична міліція. «Щойно на вул. Дегтярівській в районі будинку номер 58 з «Форд Фокус» темно-синього кольору був розстріляний сумнозвісний журналіст Олесь Бузина. Номери на машині були чи латвійські, чи білоруські. Точно не українські», - повідомив пан Геращенко.

 

Радник міністра внутрішніх справ попросив терміново всіх водіїв міста Києва телефонувати до міліції, якщо вони побачать на вулиці машину з аналогічними прикметами.

 

Очевидець інциденту, заступник голови партії «Правий сектор» Анна Демид на своїй сторінці у Facebook пише, що Олеся Бузину застрелили прямо на подвір'ї біля будинку. «Вистріли чули всі», - пише вона. «Стріляли з-за спини... 2 чоловіка. Його реально випасали декілька днів, зі слів міліції. Були на машині з іноземними номерами», - пізніше додала вона.

 

Водночас міліція заявляє, що  Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ.

 

Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок».

 

З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня», вів авторські колонки, керував авторськими проектами «Военный эксперт» і «Так, но не так».  13 січня 2015 року був призначений шеф-редактором газети «Сегодня». Але на початку березня звільнився. Сам пан Бузина заявив, що пішов з посади через «цензуру» і заборону брати участь у шоу.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4288
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду