Комітет з питань культури схвалив законопроекти про захист інформпростору та підтримку книговидавництва

Комітет з питань культури схвалив законопроекти про захист інформпростору та підтримку книговидавництва

4 Лютого 2015
2759
4 Лютого 2015
14:49

Комітет з питань культури схвалив законопроекти про захист інформпростору та підтримку книговидавництва

2759
Комітет з питань культури схвалив законопроекти про захист інформпростору та підтримку книговидавництва
Комітет з питань культури схвалив законопроекти про захист інформпростору та підтримку книговидавництва

2 лютого на засіданні  Комітету з питань культури і духовності його члени ухвалили рекомендувати Верховнії Раді підтримати Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України № 1317, раніше прийнятого у першому читанні. Про це повідомляє помічник-консультант голови Комітету Миколи Княжицького Марія Гурська.

 

Згідно повідомлення Комітету, цей проект має на меті захист національної безпеки України в інформаційній сфері шляхом обмеження пропаганди держави-агресора в ЗМІ та кіно. Зокрема, він обмежує публічне використання будь-якої аудіовізуальної продукції, яка героїзує збройні сили та інші силові структури Російської Федерації як таке, що загрожує національній безпеці країни.  

 

Заборона розповсюджується на фільми, створені після серпня 1991 року. Прокатні посвідчення на новостворені російські фільми не видаватимуться, а посвідчення на відзняті фільми, що підпадають під заборону показу, видані раніше, скасовуватимуться Державним агентством України з питань кіно.

 

«Законопроект №1317 дає чіткий перелік характеристик аудіовізуальної продукції, від показу якої потрібно утриматися. Таким чином, за словами голови Комітету Миколи Княжицького, він захищатиме не тільки суспільство, а й мовників. Накладення санкцій на телеканали, що ігноруватимуть закон, вирішено розпочати через два місяці після його прийняття. Цей час надається передусім Держкіно для визначення процедури стягнення штрафів», - йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у прийнятому за основу в першому читанні законопроекті № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», яким пропонується заборона розповсюдження в Україні аудіовізуальних творів, у яких міститься популяризація дій силовиків держави-окупанта. Відповідний законопроект зареєстрували 9 грудня народні депутати Микола Княжицький («Народний фронт») і Вадим Денисенко («Блок Петра Порошенка»).

 

Комітет також підтримав законопроект №1316 на підтримку вітчизняного книговиробництва. «Члени Комітету наголосили на першочерговості питання підтримки вітчизняних книговидавців в умовах зростання цін на поліграфічні матеріали та електроенергетику. Це не перший законопроект, який був розроблений і внесений народними депутатами - членами Комітету для підтримки книговидавничої галузі (законопроект №1316)», - йдеться в повідомленні Комітету.

 

Нагадаємо, народні депутати Юрій Луценко («Блок Петра Порошенка») та Микола Княжицький («Народний фронт») пропонують звільнити від оподаткування податком на додану вартість практично всі операції з виготовлення та розповсюдження книжок вітчизняного виробництва, у тому числі електронного контенту.

 

Як писала «Детектор медіа», ці пільги по сплаті ПДВ залишили видавцям за законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Разом з тим, уряд не врахував пропозицію видавців не обкладати ПДВ електронний контент.

 

Водночас із 1 січня також набув чинності закон від 29 грудня 2014 року, який запровадив 40-відсоткове обмеження тарифів на доставку преси виключно для державних друкованих ЗМІ. Але УАВПП домовилася з «Укрпоштою» про збереження пільгових тарифів на доставку періодичних друкованих видань, передплачених у 2014 році.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2759
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду