Верховний суд поставив крапку у спробах передачі приватної телекомпанії «Візит» у комунальну власність Кременчука

Верховний суд поставив крапку у спробах передачі приватної телекомпанії «Візит» у комунальну власність Кременчука

25 Грудня 2014
5048

Верховний суд поставив крапку у спробах передачі приватної телекомпанії «Візит» у комунальну власність Кременчука

5048
Верховний суд поставив крапку у спробах передачі приватної телекомпанії «Візит» у комунальну власність Кременчука
Верховний суд поставив крапку у спробах передачі приватної телекомпанії «Візит» у комунальну власність Кременчука

Верховний суд України остаточно відмовив комунальній Кременчуцькій ТРК (Полтавська область) в її претензіях на корпоративні права приватної телекомпанії «Візит», таким чином владі міста Кременчука не вдасться зробити приватну телекомпанію комунальною. Про це повідомляє видання «Репортер».

 

23 грудня колегія Верховного суду України із шести суддів своїм рішенням остаточно відмовила Кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії в претензіях на 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Про це повідомив адвокат «Візиту» Максим Василишин. «На спробі рейдерського захоплення приватної телекомпанії поставлено остаточну крапку»,- заявив він з приводу рішення Верховного суду України.

 

Розгляд скарги Кременчуцької комунальної телерадіокомпанії на рішення Вищого Спеціалізованого суду України стосовно власності приватної телекомпанії «Візит» колегія Верховний суд України розпочала  3 грудня. Суддею-доповідачем у справі був голова Верховного суду України Ярослав Романюк. Заслухавши позицію сторін, судді взяли перерву, аби додатково вивчити обставини справи.

 

«Детектор медіа» неодноразово повідомляла про конфлікт між колишнім мером Кременчука, нині покійним Олегом Бабаєвим і власниками місцевої телекомпанії «Візит», яку міський голова прагнув перевести з приватної у комунальну власність. Конфлікт між міською владою Кременчука в особі мера Олега Бабаєва і ТРК «Візит» почався в 2012 році - телекомпанія перестала транслювати новини комунальної телерадіокомпанії, на каналі стали частіше виходити критичні сюжети про міську владу, а мер заявив, що «Візит» ввів цензуру. З бюджету міста почали виділятися додаткові суми на розвиток власного комунального телебачення, а з сім'єю власників «Візиту» міськрада почала розривати в односторонньому порядку договори оренди землі. Почалися судові позови. 

 

Пізніше пан Бабаєв заявив про намір забрати приватну телекомпанію «Візит» у комунальну власність. Для цього комунальна ТРК подала позов до Автозаводського райсуду про визнання її власницею 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Підставою для претензій на приватну телекомпанію стали рішення Кременчуцької міської ради, прийняте 25 грудня 2012 року про передачу майнових прав давно непрацюючого колективного підприємства «Кременчуцький ТТЦ «Електрон» на баланс територіальної громади.

 

29 жовтня Кременчуцька міська рада затвердила акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади Кременчука 50% активів телевізійної вежі приватної телекомпанії «Візит». 19 вересня Автозаводський райсуд Кременчука скасував державну реєстрацію кременчуцької телекомпанії «Візит» і незаконно передав 100% акцій комунальній Кременчуцькій телерадіокомпанії (КТРК).

 

19 березня, за нової влади, Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі п'яти суддів відновив всі права приватної телекомпанії «Візит» й скасував всі рішення щодо передачі корпоративних та інших прав міському виконавчому комітету та кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії.  

 

Нагадаємо, у жовтні міська рада Кременчука заявила, що не здійснює тиск на редакцію страйкуючого телеканалу «Візит» і спростовує звинувачення у намаганнях цензурувати контент каналу.

 

Юлія Билина для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5048
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду