Може, й Медведчука варто взяти на роботу в Мінкульт?
Позиція Міністерства культури та інформаційної політики щодо відсторонення від ефірів єдиного марафону ведучих, які особливо відзначилися любов'ю до російської пропаганди, означає, що МКІП не відоме слово «репутація».
Ті ЗМІ і людей, що підписали заяву, у першому ж рядочку названо «низкою медійників», які хочуть відсторонити «ведучих», і далі можна було б не читати.
Хоча далі цікавіше.
МКІП вважає, що «сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти», бо їм дорогий кожен голос, хто перейшов — а далі увага! — «на сторону України і доводить свою позицію сумлінною цілодобовою працею».
Почнемо з того, що це звичайна робота за зарплату, і нічого надлюдськи сумлінного у цьому немає.
А от з «перейшов на сторону України» — це показово.
З одного боку, МКІП без суду і слідства маркує цих людей державними зрадниками (ну, якщо були на іншій стороні, то хто?), з іншого боку — винними у якомусь «конфлікті» робить тих, хто не хоче працювати поруч.
Цікаво, а самого Медведчука питали? Може, він теж покаявся і «перейшов на сторону України»?
У нього великий менеджерський досвід і знання про інформполітику ще з часів «України без Кучми» і Помаранчевої революції.
Замість тюрми він міг би попрацювати у МКІП, не час втрачати такі уміння і досвід.
Бо, як пише МКІП, «якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед Росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни».
Тобто люди роками дають майданчик Шарію, цілуються з Лукаш і Портновим, в їхніх ефірах Мураєв розповідає, що НАТО організоване колишніми нацистами, Кузьмін — про право «народу Донбасу на самооборону», а ворожнечу розпалюють ті, хто підписав заяву.
Тобто можна брати участь у підготовці ґрунту до війни, яка обертається геноцидом, а потім написати пост на фейсбуку, що ти прозріваєш, і все.
Заувага, що міністерство не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільне втручатись в кадрову політику каналів та медіагруп, — уже неістотна на тлі цього всього.
Бо позиція його дуже чітка.
Ніхто ж не забере право у цих ведучих говорити і далі — де завгодно — на всіх ютубах і приватних медіа.
Говорити все, що вони хочуть, в країні зі свободою слова.
Йшлося про єдиний марафон як зразок, який має символізувати зовсім інший рівень професійних стандартів.
Але для МКІП, видно, це неважливо.
І, до речі. А що ж тоді з «єдиним фронтом « і 5 каналом, Прямим і «Еспресо», яких вимкнули, за словами Микити Потураєва, «через організаційні деталі»?
Цікаво, що чи хто допоміг владнати організаційні деталі, щоб не забути залучити до ведення марафону усіх цих ведучих від Медведчука?