Вісім типів дописів, які зараз тільки шкодять

Вісім типів дописів, які зараз тільки шкодять

6 Березня 2022
16687
6 Березня 2022
20:22

Вісім типів дописів, які зараз тільки шкодять

16687
Перш ніж будь-що запостити, глибоко вдихніть і спробуйте зрозуміти, якого результату ви можете досягнути цим постом.
Вісім типів дописів, які зараз тільки шкодять
Вісім типів дописів, які зараз тільки шкодять

Пости, які зараз тільки шкодять:

1. «Достовірна інфа, яку сказали знаючі люди від сина маминої подруги: сьогодні в Києві/Харкові/Львові буде хімічна атака/наступ/місто заллють ракетами. Виїжджайте терміново».

Бо такої інфи було вже багато, вона з'являється щодня, працює на паніку і не несе нічого більше. Хто міг/хотів, той уже виїхав/виїжджає. Ніхто не почне виїжджати через ваш панічний пост. Але моральну напругу та паніку це посилює. А отже, грає на руку ворогу. Не треба так.

2. «Ці козли переселенці/біженці втекли, і ще й просять допомоги/житла/інформації/волонтерської допомоги/моральної допомоги. Зрадники, хай радіють, що не під обстрілами».

У кожного свій рівень психологічної стійкості, свої причини, щоб виїхати, хвороби, про які ви можете не знати, і про які вам не зобов'язані казати, тощо. Опинитися без грошей, речей, близьких, їжі, житла у чужому місті/країні — це дуже страшно, особливо з дитиною. Давайте не мірятися горем і не бити своїх. Горе у нас спільне.

3. «Десь там дуже погано, терміново потрібна допомога, прочитав про це пост, скопіював дослівно без вказання джерела, розбирайтеся»

Це видимість допомоги, яка лише шкодить і заплутує. Розумно постити тільки ті прохання про допомогу, де ви особисто берете участь в організації / на зв'язку з людьми / тощо. Бо чужа інформація може бути застарілою/не актуальною / фейковою. Ви тільки заберете час і засмічуєте інфопростір.

4. «Ті, хто виїхав у безпеку — ви взагалі робите щось? Робіть».

Ви не знаєте, хто що робить, і ніхто не мусить вам звітувати. Але такими постами ви узагальнюєте і демотивуєте тих, хто допомагає. Багато з тих, хто виїхав, цілодобово збирають гуманітарку, організовують мітинги, працюють на інформаційному фронті, тощо.

5. Пости з хейтом Зеленського.

Бо це наразі наш президент, головнокомандувач нашої армії. Своє ставлення приберіть подалі до перемоги.

6. «Все дуже погано, ми програємо, але нам про це не говорять».

Такі пости запускає в наш інфопростір ворог, щоб демотивувати. Це неправда, і ніякої користі такі пости не несуть апріорі.

7. *Копіює новину з якогось ЗМІ або телеграм-каналу без вказання джерела. Коли питають, звідки інфа і чи це не фейк, людина каже, що всі питання до цього ЗМІ*.

Ні, коли ви будь-що постите, усі питання до вас, і джерело — це ви. Особливо якщо не вказуєте конкретне місце, де ви це взяли. Відповідальність за будь-яку інформацію, яку ви поширюєте на своїй сторінці, — виключно на вас.

8. Будь-яка інфа з подачею, що «це приховують», «це нікому не кажуть», «джерело у вищих колах стопудово по секрету повідомило», «ми всі не здогадуємося, а насправді отак».

Бо це маніпуляція і дурні теорії змови. У такій формі ворогу найпростіше вкинути будь-який фейк розгубленим людям, яких завалило інформацією, і які не володіють мінімальною інформаційною грамотністю. Не ведіться.

Словом, перш ніж будь-що запостити, глибоко вдихніть, і спробуйте зрозуміти, якого результату ви можете досягнути цим постом.

Основні принципи:

— Не поливати своїх: зараз ворог відомий, і він у всіх спільний, між собою після війни розберемося;

— Не сіяти паніку, страх і зневіру;

— Не засмічувати стрічку видимістю допомоги, бо люди мають бачити пости про справжню актуальну потребу в допомозі;

— Перевіряти інформацію, бо будь-які фейки може запускати ворог.

Примітка: писати про свої почуття, хоч де ви є і хоч що відчуваєте, —  можна і треба. Фейсбук — це не тільки місце обміну інформацією, а й місце для взаємопідтримки та психологічної допомоги.

Джерело — фейсбук-сторінка Тетяни Гонченко

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16687
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду