Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація

Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація

22 Грудня 2017
2842
22 Грудня 2017
15:58

Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація

Вадим Міський
Програмний директор ГО «Детектор медіа», член Наглядової ради Суспільного мовлення
2842
Сьогодні правління UA: Суспільне мовлення прийняло рішення про суттєву оптимізацію структури компанії, яка триватиме до 2 квітня 2018 року. Ми чекали на таку масштабну перебудову всі 26 років незалежності. Всі пост-радянські країни вже її пройшли (окрім Білорусі).
Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація
Новий етап в розбудові суспільного мовлення: структурна оптимізація

Отже, розповідаю деталі. Обласні державні телерадіокомпанії, на базі яких створено Суспільне, раніше були окремими юридичними особами й кардинально відрізнялися одна від одної, як за кількістю виробленого контенту, принципами побудови програмної сітки, так і за штатним розкладом. Штатна чисельність регіональних дирекцій коливалась від 80 до 320 осіб у кожній області. Сьогодні з цих абсолютно різних, колись окремих компаній, необхідно побудувати єдину – зі спільним механізмом управління та стандартами Суспільного мовлення.

Реформування зорієнтоване на такі цілі:

  • Усунути дублювання адміністративних функцій у кожному регіоні та спростити штатну структуру. Внаслідок реформи в усіх регіональних філіях будуть уніфіковані штатні розписи та система прийняття рішень, а також суттєво скорочено кількість «начальницьких» ланок.
  • Виробляти менше контенту в регіонах, зате відмінної якості. Штатні журналісти на обласних каналах вироблятимуть: місцеві теле- і радіоновини протягом дня, ранкове розважальне телешоу, вечірню аналітичну телепрограму, радіопрограми. В Чернівцях, Ужгороді та Одесі зберігаються штатні редакції мовами національних меншин. Решта контенту будемо замовляти на відкритих конкурсах (пітчингах) у сторонніх продакшнів чи твочих груп: за підсумками конкурсу будуть укладатися строкові контракти з виробниками програм.
  • Суттєво підвищити заробітну плату для журналістів суспільного мовлення і залучити найкращих фахівців із медіа-галузі. Мінімальний журналістський оклад із 2 квітня 2018 року складатиме 8800 грн. – для регіонів це навіть вище, ніж ринковий рівень.

Цей підхід також дозволить зменшити штатну чисельність телерадіокомпанії. Найбільше критики на адресу суспільного лунало саме через непомірно роздутий штат працівників: понад 7300 осіб - це штат, який ми успадкували від державного телебачення і радіо.

Уже на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у НСТУ становитиме 4087! 70% скорочень торкнеться адміністративних та технічних посад: заступників директорів, бухгалтерів, адміністраторів, охоронців, прибиральниць тощо. А більшість творчих екс-працівників зможуть продовжити працювати з суспільним мовленням, беручи участь у відкритих пітчингах та отримуючи фінансування на виробництво програм!

Усе реформування відбувається у тісній координації з профспілкою ПАТ «НСТУ», а юридичний супровід процесу здійснює авторитетна юрфірма Vasil Kisil & Partners.

Як ви знаєте, на 2018 рік Суспільне мовлення суттєво недофінансоване – депутати передбачили в Держбюджеті-2018 лише 50% від необхідних і гарантованих законом коштів. Ефективне реформування без грошей неможливе, тож не лише робимо оптимізацію, а й за підтримки міжнародних партнерів наполягатимемо на зміні механізму фінансування ПАТ «НСТУ» на більш захищений від політичних втручань.

Нагадаю, Суспільне мовлення сьогодні - це:

  • 2 загальнонаціональні телеканали «UA:Перший» та «UA:Культура»;
  • 3 загальнонаціональні радіоканали «UA:Українське радіо», радіо «Промінь», радіо «Культура»;
  • 25 регіональних телерадіостанцій в кожній області, з якими найчастіше контактують глядачі та слухачі.

Суспільне мовлення працює для вас!

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2842
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду