ПРОЕКТИ
11:55
П'ятниця, 19 Травня 2017

Держкомтелерадіо закликає ЗМІ долучатися до обговорення законопроекту про роздержавлення

Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) виніс на громадське обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих засобів масової інформації». Держкомтелерадіо закликає колективи редакції та журналістів обговорити згаданий законопроект та надіслати свої пропозиції
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ долучатися до обговорення законопроекту про роздержавлення
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ долучатися до обговорення законопроекту про роздержавлення

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

«Однією з причин повільного руху реформи є зволікання співзасновників з ухваленням відповідних рішень та підписанням документів, необхідних для перетворення редакції в суб’єкт господарювання. Крім того, більшість органів влади та органів місцевого самоврядування не виконували вимогу Закону, відповідно до якої трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування», – сказав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

За повідомленням Держкомтелерадіо, засновники державних і комунальних видань ігнорують вимогу закону, якою передбачається у місячний строк після надходження пропозиції трудового колективу редакції ухвалити рішення про реформування.

«Вже практикою стали звільнення редакторів комунальних ЗМІ без згоди трудового колективу, незаконне відчуження майна редакцій, скорочення штату працівників редакції. Процес реформування супроводжується оскарженням в судах бездіяльності або неправомірних дій органів влади та органів самоврядування», – йдеться в повідомленні ЗМІ.

Держкомтелерадіо повідомляє, що внесення змін «сприятиме створенню економічно незалежних друкованих засобів масової інформації, належних умов їх діяльності та покращенню інформаційного забезпечення громадян України».

Держкомтелерадіо закликає колективи редакції та журналістів обговорити згаданий законопроект та надіслати свої пропозиції до нього на адресу tarasenko@comin.gov.ua. Робоча версія законопроекту розміщена на веб-сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, з 37 з 244 друкованих ЗМІ та редакцій здійснили перереєстрацію із збереженням назви, цільового призначення, мови видання, тематичної спрямованості. НСЖУ закликає газетярів долучитися до вдосконалення законодавства про реформування

Читайте також

за січень-березень 2017 року юристи громадської організації «Платформа прав людини» Людмила Опришко та Олександр Бурмагін надали 11 усних консультацій, 27 – письмових, шість правових висновків, а також допомагали складати письмові документи, позовну заяву, заперечення на позовну заяву.

До Спілки найчастіше звертались з питань реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, а також застосування трудового законодавства України.

 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
466
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop