Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати заяву звинуваченого у вбивствах власника ТРК «Візит» про погрози

Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати заяву звинуваченого у вбивствах власника ТРК «Візит» про погрози

13 Січня 2015
3958

Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати заяву звинуваченого у вбивствах власника ТРК «Візит» про погрози

3958
Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати заяву звинуваченого у вбивствах власника ТРК «Візит» про погрози
Суд зобов’язав прокуратуру розслідувати заяву звинуваченого у вбивствах власника ТРК «Візит» про погрози

Прокуратура Полтавської області повинна повторно порушити кримінальне провадження та більш ретельно розслідувати факти погроз із боку високопосадовців обласного управління МВС на адресу директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, який перебуває в слідчому ізоляторі за підозрою у двох вбивствах. Про це повідомив адвокат директора «Візиту» Руслан Лазоренко, спираючись на останнє рішення Апеляційного суду Полтавської області.

 

За словами адвоката, Апеляційний суд скасував постанову про відсутність складу злочину з боку двох високопосадовців обласного управління міліції, що погрожували Олександру Мельнику розправою ще в момент його затримання. Також Апеляційний суд скасував рішення слідчого-судді Жовтневого райсуду міста Полтави Ганни Андрієнко, що фактично визнавало припинення розслідування кримінального провадження правомірним.

 

Адвокат передає слова Олександра Мельника, що у вересні 2014 року один із високопосадовців слідчого управління обласного УМВС погрожував його клієнту прямо в ізоляторі тимчасового тримання, примушував його зізнатися в замовленні убивства мера Кременчука Олега Бабаєва, а інакше обіцяв, що розправлятися з самим паном Мельником і його сім'єю.

 

«За словами Олександра Мельника, йому погрожували, всіляко принижували, обіцяли, що організують, щоб з ним розправилися в СІЗО», - говорить Руслан Лазоренко. Все це відбувалося без присутності захисників, не складалися протоколи, затриманому не роз'яснювалися його права.

 

Зі слів адвокат, під час допиту 4 вересня Олександр Мельник у присутності слідчого і представника прокуратури зробив заяву, що він не винен і що йому та його родині погрожували. Але кримінального провадження за цією заявою порушено не було, і погрози повторилися 6 вересня з боку двох міліціонерів-високопосадовців.

 

9 вересня Олександр Мельник і його адвокат Руслан Лазоренко подали до прокуратури Полтавської області заяву про злочин. 31 жовтня слідче управління обласного МВС закрило справу за відсутністю складу злочину в діях міліціонерів.

 

Адвокати Олександра Мельника намагалися оскаржити таке рішення в Жовтневому райсуді Полтави, але марно. А вже 6 січня Апеляційний суд Полтавської області скасував як рішення слідчого про зупинення кримінального провадження, так і постанову слідчого-судді про відмову в оскарженні цього рішення. Матеріали справи, відповідно до рішення Апеляційного суду, мають бути скеровані до прокуратури Полтавської області.

 

Нагадаємо, що директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника було затримано 4 вересня 2014 року за підозрою в замовленні убивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва. У день його затримання міністр МВС Арсен Аваков назвав його ім'я як замовника вбивства мера Кременчука.

 

Того ж дня міліціонери затримали й старшого сина директора приватної телекомпанії «Візит» Романа Мельника, якого через кілька годин тримання в ізоляторі відпустили.

 

11 вересня директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника звинуватили у двох вбивствах - мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка. Олександр Мельник заявив, що непричетний до замовлення резонансних вбивств мера і судді, підозру в організації яких йому висунули слідчі.

 

16 вересня колегія Полтавського апеляційного суду відмовила в задоволенні клопотання адвокатів Олександра Мельника, які просили про заміну запобіжного заходу для нього. За рішенням апеляційного суду Олександр Мельник на два місяці залишався під вартою. 1 листопада Жовтневий районний суд міста Полтави продовжив арешт директора телекомпанії «Візит» ще на два місяці.

 

10 грудня, у Міжнародний день прав людини, полтавські правозахисники звернулися до влади з вимогою справедливого розслідування кримінальних проваджень у справі Олександра Мельника, а також розслідування нападу чиновника Кременчуцької міськради на журналістку «Візиту» Оксану Цокур, яка висвітлює процес.

 

15 грудня Апеляційний суд Полтавської області сьогодні залишив Олександра Мельника й надалі під вартою.

 

«Детектор медіа» неодноразово повідомляла про конфлікт між нині покійним мером Кременчука Олегом Бабаєвим і Олександром Мельником, власниками місцевої телекомпанії «Візит», яку міський голова прагнув перевести з приватної у комунальну власність. Конфлікт почався у 2012 році - телекомпанія перестала транслювати новини комунальної телерадіокомпанії, на каналі стали частіше виходити критичні сюжети про міську владу, а мер заявив, що «Візит» ввів цензуру. З бюджету міста почали виділятися додаткові суми на розвиток власного комунального телебачення, а з сім'єю власників «Візиту» міськрада почала розривати в односторонньому порядку договори оренди землі. Почалися судові позови.

 

Пізніше Олег Бабаєв заявив про намір забрати приватну телекомпанію «Візит» у комунальну власність. Для цього комунальна ТРК подала позов до Автозаводського райсуду про визнання її власницею 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Підставою для претензій на приватну телекомпанію стали рішення Кременчуцької міської ради, прийняте 25 грудня 2012 року про передачу майнових прав давно непрацюючого колективного підприємства «Кременчуцький ТТЦ «Електрон» на баланс територіальної громади.

 

19 вересня 2013 року Автозаводський райсуд Кременчука скасував державну реєстрацію кременчуцької телекомпанії «Візит» і незаконно передав 100% акцій комунальній Кременчуцькій телерадіокомпанії (КТРК). 29 жовтня 2013 року Кременчуцька міська рада затвердила акт приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади Кременчука 50% активів телевізійної вежі приватної телекомпанії «Візит».

 

19 березня 2014 року, за нової влади, Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі п'яти суддів відновив усі права приватної телекомпанії «Візит» й скасував всі рішення щодо передачі корпоративних та інших прав міському виконавчому комітету та кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії.

 

23 грудня 2014 року Верховний суд України остаточно відмовив Кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії в претензіях на 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит».

 

Юлія Билина, голова Кременчуцької міської організації Незалежної медіа-профспілки України, для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3958
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду