«Укрінформ» проведе службове розслідування щодо цитування повідомлень неіснуючої німецької газети
Державне інформаційне агентство «Укрінформ» проведе службове розслідування щодо недотримання інформаційних стандартів. Про це повідомляє піар-служба агентства.
«Укрінформ», за рішенням дирекції, проведе службове розслідування щодо недотримання інформаційного кодексу агентства при підготовці матеріалів, які використовувалися на стрічці новин з посиланням на німецьке видання Berliner Tageszeitung, якого де-факто не існує.
«Після всебічного аналізу, який буде зроблено керівництвом редакції новинного сайту агентства, особи, які допустили необачність та не перевірили резюме німецької газети після першої згадки http://www.ukrinform.ua/ukr/news/oleksandru_popovu_likuvatimut_u_nimetskiy_klinitsi_sharite_1727574 будуть притягнуті до відповідальності», - йдеться у повідомленні.
Як повідомляла «Детектор медіа», видання «Німецька хвиля» (DW) з'ясувало, що газети Berliner Tageszeitung, повідомлення якої з низкою закидів на адресу Юлії Тимошенко українські ЗМІ наразі активно цитують, де-факто не існує. Про це пише сайт видання.
У оригіналі статті, розміщеній за інтернет-адресою berlinertageszeitung.de, йдеться про те, що у відомстві канцлера Німеччини начебто «задаються питанням, навіщо досі підтримували Тимошенко».
DW спробувала перевірити цю інформацію. «Однак зв'язатися з Berliner Tageszeitung виявилося неможливо. У розділі вихідних даних телефони редакції відсутні, що вже є досить дивним, - пише видання. - Жодна з вказаних e-mail-адрес, однак, не функціонує, що ще більше посилило сумніви в серйозності цього веб-сайту, повідомлення якого наробило стільки галасу в Україні. Єдина адреса берлінської, як випливає з самої назви, газети, вказана чомусь в американському Далласі, а єдиний присутній на сайті телефон - у Великобританії. До того ж, цей номер веде на автовідповідач».
Першим повідомленні про Тимошенко з газети Berliner Tageszeitung процитувало державне інформагентство «Укрінформ». Потім передрук продовжили й інші українські ЗМІ, у тому числі - агенція УНІАН та газета «Кримська правда». DW наголошує, що українська агенція «Укрінформ» за останні півроку цитувала «газету-фантом» щонайменше 11 разів.
«Детектор медіа»


