Фінальний проект розміру штрафів тримається в таємниці – скаржиться АППК
Фінальний проект розмірів штрафів значно відрізняється від того, який був опублікований Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення на офіційному сайті, а сам текст документу тримається в таємниці. Про це заявляє прес-служба Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК), продовжуючи свій публічний діалог з Нацрадою на сторінках «Детектор медіа».
АППК визнає, що Нацрадою була проведена як ніколи велика і тривала кампанія з громадського обговорення штрафів для індустрії, багато чого було враховано, за що асоціація вдячна Нацраді і насамперед ініціатору обговорення - заступнику голови Нацради Ларисі Мудрак.
«Однак результат важливіший за процес. А процес формування остаточного проекту розмірів штрафів перестав бути прозорим. Фінальний документ значно відрізняється від того, який було опубліковано Нацрадою», - заявляє прес-служба АППК.
В опублікованому проекті максимальний розмір штрафу для всіх видів діяльності було обмежено коефіцієнтом 0,4, що становило 40% від розміру ліцензійного збору для всіх видів діяльності сфери телерадіомовлення.
Проте з офіційної відповіді Держкомтелерадіо від 21.11.2012 АППК дізналася, що для загальнонаціональних і регіональних мовників розмір штрафу становитиме всього 10% від ліцензійного збору, для супутникового і місцевого мовлення - 25%, для провайдерів - 40% від збору.
Нацрада інформації про те, що для певної категорії суб'єктів господарювання максимальні штрафи в рази нижчі, ніж для інших, не спростувала. «Не вказано й представників громадськості, які це узгоджували. Не опубліковано тексту останньої редакції штрафів, який тримається в таємниці», - заявляють в АППК.
Пропозиція АППК, з якою вона неодноразово зверталася до різних державних органів, полягає в тому, щоб обмежити розмір штрафів для всіх видів діяльності 10% від ліцензійного збору. «З відповіді Держкомтелерадіо випливає, що максимальний штраф у 10% буде, але не для всіх. АППК вбачає в цьому дискримінацію певного сегменту ринку, який ми представляємо», - зазначають в асоціації, до складу якої входять дистрибутори, провайдери і супутникові канали*.
Нагадаємо, на думку Нацради, позиція АППК про штраф у розмірі не більше 10% від ліцензійного збору є абсолютно не прийнятною ні для індустрії, ні для регулятора.
* На сьогодні до АППК входять 7 дистрибуторських компаній, з якими працюють усі провайдери України, 2 супутникові платформи, 5 супутникових телеканалів, 8 регіональних провайдерів програмної послуги та одне об'єднання регіональних провайдерів «Донбастелемережа», до якого входять близько 18 провайдерів.
«Детектор медіа»
