Суспільне телебачення Росії стартує в інтернеті 17 січня
Суспільне телебачення Росії розпочне мовлення в інтернеті із 17 січня 2013 року. А старт ефірного мовлення заплановано на 19 травня. Про це повідомив генеральний директор Суспільного телебачення Анатолій Лисенко, пише «Коммерсантъ».
На думку пана Лисенка, спочатку новим телеканалом «будуть незадоволені всі». «Влада вважатиме, що Суспільне телебачення її недостатньо хвалить, опозиція - що воно, навпаки, недостатньо сварить владу. А глядачам не одразу сподобається, тому що їх привчили до телебачення як до засобу розваги», - сказав він.
Анатолій Лисенко пообіцяв, що небагато розважальних програм на новому телеканалі все ж з'явиться, але здебільшого він буде просвітницьким. Зокрема, в ефірі Суспільного телебачення покажуть усі документальні фільми, що стали переможцями ТЕФІ.
Головною проблемою телекомпанії на даний момент керівник назвав нестачу фінансування. Але пан Лисенко вважає неможливим орієнтуватися в цьому питанні на зарубіжний досвід, зокрема, на досвід британської BBC. «Там громадяни платять за кожний телевізор у домі. У нашій країні це неможливо. Для цього потрібно створювати спеціальну службу із силовими укріпленнями», - каже він.
Поки на Суспільному телебаченні «будуть працювати за невелику зарплату». «Виробничі потужності поки формуються, концепція суспільного телебачення також іще в розробці», - заявив гендиректор. Редакція нового телеканалу перебуватиме в телецентрі «Останкіно».
Нагадаємо, що Суспільне телебачення Росії зареєстровано як автономна некомерційна організація. 1,5 мільярда рублів, виділених на створення каналу, були вилучені з бюджету державного телеканалу «Звезда».
Концепція Суспільного телебачення Росії почала формуватися влітку 2012 року. Було визначено, що мовлення матиме чотири шестигодинні блоки з ротацією протягом чотирьох днів. Наповнення формуватимуть як із придбаних в інших мовників програм, так і з контенту власного виробництва.
Головою ради Суспільного телебачення Росії був обраний актор і художній керівник МХТ імені Чехова Олег Табаков.
«Детектор медіа»