Повернення кримінальної відповідальності за наклеп є наступом на свободу слова – експерт

24 Липня 2012
8000
24 Липня 2012
17:39

Повернення кримінальної відповідальності за наклеп є наступом на свободу слова – експерт

8000
Вікторія Сюмар називає «великою справою українських журналістів не допустити введення цієї норми»
Повернення кримінальної відповідальності за наклеп є наступом на свободу слова – експерт

Ініціативу народного депутата Віталія Журавського повернути кримінальну відповідальність за наклеп і поширення неправдивої інформації експерти вважають черговим наступом на свободу слова з боку Партії регіонів. Таку думку в коментарі «Детектор медіа» висловила виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

 

«Україна суттєво змінилася з тих пір, як було знято криміналізацію дифамації завдяки ініціативі Миколи Томенка. Зняття цієї норми суттєво змінило ситуацію, і повертати назад кримінальну відповідальність - це значить повертатись до авторитарних країн, які не сповідують свободу слова. Натомість усі міжнародні організації звертаються до урядів і країн з проханням декриміналізувати дифамацію», - зазначила вона.

 

Такими є рекомендації ОБСЄ, «Артикля 19» та інших організацій. Тому пані Сюмар називає «великою справою українських журналістів не допустити введення цієї норми».

 

На запитання, наскільки реальним може бути ухвалення подібного законопроекту, Вікторія Сюмар зазначила: «Мені, на жаль, здається що зараз реально все».

 

Нагадаємо, народний депутат Віталій Журавський з Партії регіонів пропонує повернути кримінальну відповідальність за наклеп і поширення неправдивої інформації та карати не тільки штрафами, але й тюремним ув'язненням на строк до п'яти років. Відповідний законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» він зареєстрував 19 липня в парламенті.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8000
Читайте також
20.09.2012 15:52
Інна Долженкова
для «Детектор медіа»
42 885
19.09.2012 11:11
Сергій Лещенко, «Українська правда»
26 460
27.07.2012 08:35
Вадим Лубчак, «День»
30 183
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду