Zaxid.net збирає підписи проти мовного законопроекту
Інтернет-видання Zaxid.net розпочало збір підписів під зверненням до президента та голови Верховної Ради України з вимогою не допустити ухвалення законопроекту № 9073 «Про засади державної мовної політики», авторами якого є народні депутати Сергій Ківалов та Вадим Колесніченко. Про це йдеться у відкритому листі, який опублікований на сайті видання.
Редакція пропонує підписати всім охочим у форматі відкритого листа, залишивши свої дані (ім'я, прізвище, населений пункт та рід занять) на сайті. Зібравши достатню кількість підписів, редакція офіційно відправить відповідний лист адресатам.
На переконання працівників Zaxid.net, цей закон є провокаційним і спрямованим на розкол українського суспільства. Він не вирішує існуючих проблем у мовній сфері, а лише поглиблює їх, штучно провокуючи протистояння між україномовною та російськомовною частинами України.
«Російська мова в Україні жодним чином не належить до регіональних, до чого апелюють прихильники законопроекту. Сьогодні російською мовою видається та поширюється абсолютна більшість друкованих видань; забезпечується великий обсяг мовлення телерадіоорганізаціями; нею вільно здійснюється викладання у значній кількості загальноосвітніх та вищих навчальних закладів. Прийняття закону Колесніченка - Ківалова лише посилить і без того панівне становище російської мови в українському інформаційному та освітньо-культурному просторі, натомість фактично прирівнявши українську мову до статусу мови національної меншини, звівши нанівець її державний статус, який закріплений у Конституції України», - йдеться у зверненні.
Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про засади державної мовної політики.
26 серпня 2011 року народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 9073, який передбачає використання регіональних мов або мов меншин нарівні з державною. Згідно з цим документом, телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, а обсяги мовлення мають визначатися самими мовниками.
Венеціанська комісія вважає, що в законопроекті «Про засади державної мовної політики» народних депутатів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка недостатньо гарантій використання та захисту української мови.
«Детектор медіа»