Міліція послала учасників акції «Ми журналісти, а не терористи!» до прокуратури
Міліція переадресувала вимоги представників ЗМІ, які брали участь у акції «Ми журналісти, а не терористи!», до прокуратури. До учасників акції вийшов заступник керівника управління зв'язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ Сергій Бурлаков.
10 травня з 12 до 13 години дня журналісти провели мовчазну акцію «Ми журналісти, а не терористи!» біля МВС на знак протесту проти побиття фотографа сайту Tochka.net Віталія Лазебника. Близько 40 представників пікету протестували проти неадекватних дій міліції, яка не захищає журналістів і фотокореспондентів на масових акціях.
На скарги журналістів Сергій Бурлаков сказав: «Стаття 171 - це підслідність прокуратури. І для того, щоб порушити кримінальну справу за цією статтею, є певні умови, які повинні бути доведені. Це - що людина є журналістом, що дійсно було перешкоджання і так далі...». На запитання журналістів, як довести, що ти журналіст, Сергій Бурлаков відповів: «Давайте ці запитання переадресуємо прокуратурі».
Як писала «Детектор медіа», 4 травня Віталія Лазебника під час виконання професійних обов'язків було побито людиною, дуже схожою на директора київського парку «Перемога» Олександра Товтонога. Лазебник знімав знесення незаконного будівництва церкви в парку «Перемога» в Києві. Несподівано зі спини на нього напав чоловік і почав бити металевим прутом по голові. При цьому, за словами Лазебника, він кілька разів вигукнув, що є журналістом, та продемонстрував редакційне посвідчення. Попри це, чоловік продовжував його бити.
Водночас у міліції не вважають побитого 4 травня фотографа Tochka.net Віталія Лазебника співробітником ЗМІ, оскільки він працює на сайті. Про це йдеться у повідомленні відділу зв'язків з громадськістю ГУМВС України у місті Києві.
На думку організаторів акції, справа Віталія Лазебника - не випадковість. На українських журналістів регулярно нападають під час масових акцій. 20 квітня 2012 року невідомі побили репортера журналу «Країна» і «Газети по-українськи» Андрія Мовчана (струс мозку, вісім швів на голові). 21 квітня 2012 року невідомі спалили автомобіль головреда газети «Вісник Кременчука» Миколи Фельдмана. 3 листопада 2011 року під час масових протестів біля Верховної Ради фотографу Максиму Требухову офіцер «Беркуту» зламав ребро, йдеться у заяві учасників протесту.
Представники ЗМІ вимагали від правоохоронців:
- Порушити кримінальну справу за ст.125 і 171 Кримінального кодексу України (умисне нанесення тілесних ушкоджень і перешкоджання журналістській діяльності) за фактом побиття Віталія Лазебника і покарати винного.
- Притягнути до відповідальності співробітників міліції, які перебували на місці злочину, але відмовилися виконувати свої обов'язки.
- Припинити порушувати права журналістів з боку правоохоронних органів.
- Роз'яснити особистому складу Міністерства внутрішніх справ зміст законів «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про інформацію», ст.171 ККУ України.
- Ретельно розслідувати всі випадки порушення прав журналістів, незалежно від того, чи є журналіст штатним співробітником зареєстрованого ЗМІ. Критерієм для ідентифікації журналіста є наявність у нього робочого посвідчення або прес-карти професійної організації.
«Детектор медіа»