Campus Radio Ukraine оголосив переможців
Більшість поданих на конкурс «Студентський мікс» робіт не відповідає журналістським стандартам
Переможцями конкурсу Campus Radio Ukraine «Студентський мікс» стали Ірина Стельмах з «Могилянської школи журналістики» та студенти Маріупольського державного університету. Про це 20-го квітня під час прес-конференції у прес-центрі Інституту журналістики КНУ ім. Т. Г. Шевченка повідомили члени журі.
У конкурсі брали участь радіопрограми, що були створені студентами 14-ти вишів. Ці 5-10 хвилинні роботи транслювалися в ефірі Campus Radio Ukraine з листопада 2011 по квітень 2012 року.
Журі оцінювало радіопрограми у двох номінаціях «Інформаційна програма» та «Авторський Радіопроект». Переможцем у першій номінації стала Ірина Стельмах з програмою «Могілянські новини», яка також посіла друге місце у номінації «Авторський радіо проект» з роботою «Музиканти в метро». А перше місце у цій категорії здобув авторський проект «Студенський всюдохід» студентів Маріупольського державного університету. Над цією програмою працювали Анна Козел, Ніна Сусол, Марина Бачуріна та Віктор Палажченко.
У номінації «Інформаційна програма» друге місце посіла Анна Коваленко з Інституту журналістики з «Новинами Campus Radio». Третє місце дісталось студентці Сумського державного університету Тетяні Веремєєвій за програму «Спортлайф». Також «бронзу» за «Авторський радіопроект» отримала Дарія Коржавіна з Київського національного університету імені Тараса Шевченка з програмою «Скуштуй подорож».
Переможці конкурсу були нагороджені призами (диктофон Olympus DM-650) та дипломами.
Підводячи підсумки конкурсу, члени журі зазначили, що рівень поданих робіт не є ідеальним. Так, за словами головного редактора Київського бюро «Радіо Свобода» та члена журі Інни Кузнецової, роботи учасників конкурсу відзначає невелика частка ексклюзивної інформації, натомість контент створено на основі відкритих інтернет-джерел. «Звичайно, студенти не мають можливості передплачувати розсилки новин інформагентств та нечасто мають можливість отримувати інформацію з "перших рук". Але не лише інтернет має бути джерелом для підготовки ваших програм», - порадила журналістам-початківцям Інна Кузнецова.
А директор Інституту журналістики Володимир Різун відзначив, що більшість робіт конкурсантів не відповідали журналістським стандартам. «В назвах окремих програм було навіть зазначено "розважальні", хоча в них подавалися серйозні новини», - зауважив Володимир Різун. Він відзначив, що хоча розважальний компонент і може бути притаманний новинам, варто зважати на межу, коли журналістика переходить у «не журналістику».
Нагадаємо, проект Campus Radio Ukraine здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». До складу журі конкурсу увійшли керівники українських вишів, експерти та представники ЗМІ.
Ярослав Шейко, для «Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ