Продюсери фільму про «матч смерті» скаржаться на націоналістів. ВІДЕО
Про це повідомляє ZN.ua.
«Агенція у справах кінематографа України у встановлені законами України терміни не прийняла жодного рішення про видачу (або відмову) прокатного посвідчення на фільм, поставивши таким чином під загрозу прокат, - йдеться у листі продюсерів фільму. - Всі наші перемовини з українськими телевізійними каналами і кінотеатрами заблоковані».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у «Матчу» виникли проблеми з визначенням аудиторії, на яку розрахована картина. У фільмі є сцени з оголеною Єлизаветою Боярською, що грає дівчину головного героя. Роль її коханого, воротаря Раневича, дісталася Сергію Безрукову.
«Позиція українських чиновників доповнюється політичною кампанією проти фільму «Матч", розгорнутою ультранаціоналістами, які ведуть справжнє цькування українських кінематографістів, які брали участь у створенні стрічки, - стверджують продюсери. - Представники державних структур України, що відповідають за цей напрямок, не протидіють цій політичній позиції, дотримуючись думки, що «народу України цей фільм не потрібен».
За словами виробників «Матчу», українські політологи також почали у місцевих ЗМІ активну інформаційну кампанію з метою довести, що фільм про матч з нацистами небажаний перед Євро-2012, бо налаштує українських вболівальників проти німецьких.
Тим часом сайт «Терикон» повідомляє, що всі україномовні персонажі фільму показані активними поплічниками нацистів.
Згідно з радянською легендою, «матч смерті» був так названий через те, що ряд футболістів, які до війни грали в основному складі київського «Динамо», були показово розстріляні за відмову програти зустріч.
Місце проведення легендарного матчу - стадіон «Старт», якому минулого року загрожувала небезпека зникнути, бо будівельна фірма сина Миколи Азарова мала намір його забудувати.
Насправді матчів між місцевими командами та збірними німецьких та угорських окупантів було кільканадцять. Футболісти «Динамо» Микола Трусевич, Олексій Клименко та Микола Коротких пізніше були розстріляні гітлерівцями в Сирецькому концтаборі. Але це ніяк не було пов'язано з футболом.
Фото - «Історична Правда»