Журналісти закликають суди до прозорості і відкритості
І нагадують про суспільний інтерес до справи Гонгадзе
На важливості відкритих і прозорих судів наголосили журналісти і медіа-юристи під час зустрічі з представниками прес-служб судів України 30 березня. Спілкування відбулося у рамках програми «Відкрита розмова» міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів при президентові України.
Каталізатором цієї розмови став повністю закритий розгляд справи Гонгадзе. «Не можна закривати весь судовий процес, бо це тільки шкодить іміджу суду і України загалом», – сказав юрист Інститут масової інформації Роман Головенко.
Представник ГО «Детектор медіа» Світлана Остапа нагадала, що в січні оприлюднено заяву громадських організацій щодо неприпустимості втаємничення суспільно-важливої справи. «Ми просимо також знаходити можливості розглядати резонансні справи у більших приміщеннях, таким чином даючи можливість журналістам їх належним чином висвітлювати», – сказала вона. Журналіст також наголосила на тому, щоб судді більше уваги звертали на ст. 171 Кримінального кодексу України про перешкоджання законній журналістській діяльності.
Представник в Україні «Репортерів без кордонів» Оксана Романюк наполягає на зустрічі з суддями. «Нам цікаво довідатися їхню думку, чому вони не виконують рекомендації Ради Європи щодо відкритості судів. Так само ми вважаємо, що суспільний інтерес до справи Гонгадзе переважає будь-який інший. Її повне закриття на шкоду іміджу України», – зауважила вона.
Керівник прес-служби Верховного суду України Людмила Момот сказала, що готова допомогти сконтактувати з суддями, а також для налагодження кращої комунікації між ЗМІ і судами порадила звертатися до Ради суддів України, Державної судової адміністрації та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Про те, що зустріч з суддями можлива, зазначила і керівник прес-служби Вищої ради юстиції Оксана Лисенко. Вона також вважає за доречне визначення в судах особи, яка б відповідала за комунікацію зі ЗМІ.
У нараді взяли участь, прес-секретар президента Дарка Чепак, керівники прес-служб Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, Верховного Суду, Вищої ради юстиції, Вищого адміністративного суду, представники прес-служб Конституційного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції та Вищого господарського суду, а також представники НСЖУ, ІМІ, Інститут медіа права, «Детектор медіа» і «Репортерів без кордонів».
Під час наради були також обговорені принципи діяльності судів та порядок роботи журналістів під час судових засідань. Учасники зустрічі домовилися продовжувати роботу з налагодження ефективної комунікації між судами та ЗМІ.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ